Devletin Maaşlı PKK'lıları

Giriş Tarihi: 17.12.2015 15:30
Devletin Maaşlı PKK'lıları

HDP böyle yapıyor, anladık. Peki ya, devlet PKK'ya karşı açık ve net bir operasyon yürütüyorken, sadece "sokağa çıkma yasakları"nı konu edinip, devleti insan haklarını ihlal eden gayrı meşru bir yapı gibi gösterme çabası içinde olan diğer aktörlere ne demeli? Misal CHP'li vekillerin pek çoğu, meseleye PKK perspektifi ile yaklaşıyor.
Paralel yapı medyasına diyecek sözümüz yok. Onlar, KCK bülteni vazifesi görmeye devam ediyorlar. KCK'nın ağzından "Sonuna kadar direneceğiz" diye başlık attılar.
Altına da KCK'nın yayınladığı metnin tamamını verdiler. Bir de onların peşine takılmış bir Yavuz Baydar var.
"Türkiye'de sokağa çıkma yasağını protesto eden 7 kişi öldürüldü" diye tivit attı beyefendi. Nerede bu haberin 5N 1 K'sı ey ezeli ve ebedi ombudsman! Mevzu hükümeti yıpratmaksa, gerisi teferruat mıdır yoksa? Teröre karşı sorumlu yayıncılık örneği bunlar!
Bir de sosyalist akademisyenler var. Herkes mücadele içinde iken onlara boş durmak yaraşır mı? Onlar da özyönetim arayışlarına teorik destek vermeliler.
Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ, Ankara Üniversitesi vs. bunların yuvalandığı yerler. Devletten maaş alıp, PKK'ya akıl verme derdindeler.
Bu insanlar bugün Paris'te hocalık yapıp, "DAİŞ davasında haklı" vb. bir tane cümle kursalar, onları orada tutarlar mı?
Yeni dönemde terör gerçeğiyle, dönemin ruhuna uygun bir çerçeve içinde mücadele ediliyor.
Özgürlük- güvenlik dengesi gözetiliyor, sivillerin zarar görmemesi için büyük uğraşlar veriliyor. Devletin bu tutumunu sürdürmesi şart.
Fakat her ne olursa olsun Türkiye'nin başına bela olan PKK terörünü sonlandırması da şart.
Fahrettin Altun/Sabah

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Devletin Maaşlı PKK'lıları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz