Mersin'de HDP'lilere Türk bayraklı tepki

Mersin'de, Diyarbakır'daki olayları bahane ederek yürüyüş düzenlemek isteyen HDP'liler, bir vatandaşın Türk bayraklı tepkisiyle karşılaştı.

Giriş Tarihi: 17.12.2015 11:03 Güncelleme Tarihi: 17.12.2015 11:22
Mersin'de HDP'lilere Türk bayraklı tepki

Silifke Caddesi üzerindeki il binası önünde toplanan HDP'liler, Diyarbakır'daki olayları bahane ederek Özgür Çocuk Parkına kadar yürüyüş düzenlemek istedi. Ancak polis, grubun önüne çevik kuvvet ekipleriyle barikat kurarak güvenlik gerekçesiyle yürüyüşe izin vermedi.

HDP'LİLERE TÜRK BAYRAĞIYLA TEPKİ GÖSTERDİ
HDP Mersin İl Başkanı Selman Günbat, yaptıklarının yasal olduğunu ileri sürerek polisle görüşme yaptığı sırada, eski bir boksör olan Selah Ömürtaş isimli vatandaş, elinde Türk bayrağı ile gruba tepki gösterdi.


"TÜRKİYE'Yİ KARIŞTIRIYORSUNUZ, SİZİ İSTEMİYORUZ"
Ömürtaş, elindeki bayrağı havaya kaldırarak, "Türkiye'yi karıştırıyorsunuz, buraya geliyorsunuz. Biz sizi istemiyoruz. Türkiye'yi karıştırmayın. Polisi, askeri vuruyorsunuz, sonra gelip burada rezillik yapıyorsunuz. Biz sizi Mersin'de istemiyoruz" diye bağırdı. Ömürtaş'ı polisler güçlükle uzaklaştırdı. Ömürtaş'a bazı vatandaşlar alkışla destek verdi.

HDP'LİLER OTURMA EYLEMİ YAPTI
Bu arada parti binası önünde toplanan aralarında Akdeniz Belediyesi Eşbaşkanları Fazıl Türk ile Yüksel Mutlu'nun bulunduğu HDP'li grup oturma eylemi yaparak "Savaşa hayır, barış hemen şimdi" sloganı attı. Selman Günbat, barışı haykırmak için yapmak istedikleri yürüyüşün güvenlik güçleri tarafından engellenmesine anlam veremediklerini söyledi. Grup, yapılan açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin'de HDP'lilere Türk bayraklı tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz