Baykal olsa bu adamları CHP'de bir gün barındırmazdı!

Giriş Tarihi: 18.12.2015 11:57 Güncelleme Tarihi: 18.12.2015 12:00
Baykal olsa bu adamları CHP'de bir gün barındırmazdı!

Emin Pazarcı/Akşam

CHP'nin başında Deniz Baykal olsaydı?.. Acaba, Hüseyin Aygün ya da Eren Erdem gibi isimler "CHP milletvekili" olarak Parlamento'ya girebilirler miydi? Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlığı döneminde karşı karşıya kaldığımız gariplikler yaşanır mıydı?

Hiç sanmam. Düşünülmesi bile güç. Deniz Baykal, CHP'de bunların hiçbirine izin vermezdi.

Baykal gitti, CHP başkalaştı.Hüseyin Aygün gibi PKK'lılara "kardeş" diyen, terörist cenazelerinde taziyeden taziyeye koşan isimler türedi. Partinin yönetimine Sezgin Tanrıkulu gibi HDP'ye yakın söylemler içinde olanlar geldi.

Bugün partide Mahmut Tanal gibi Parelel Yapı'nın bütün eylemlerinde boy gösteren milletvekilleri var.

Üstüne bir de Eren Erdem türedi. Bir bakıyorsunuz, kendi ülkesine karşı İran'ı kutsayan twitler atıyor, "Türkiye ile İran karşı karşıya gelirse, Türkiye'ye karşı İran'ın safında olurum" diyor.Bir bakıyorsunuz, Rus televizyon kanallarında boy gösteriyor. Moskova'nın tezlerini savunup, Türkiye'yi DAEŞ terör örgütü ile yan yana göstermeye çalışıyor.En vahimi de geçmişinde "yerli" ve "milli" gibi görünen CHP yöneticileri bile kılını kıpırdatmıyor. Hatta bu tür eylemlere sahip çıkabiliyor.

İster "CHP çok değişti, onlar da değişime ayak uydurdu" deyin, isterseniz "koltuk tatlı geldi" yorumunu yapın, durum bu. Evet, Baykal gitti, böyle oldu!..

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Baykal olsa bu adamları CHP'de bir gün barındırmazdı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz