Sahte komisere börekçi dayağı!

Kendisini komiser olarak tanıtan telefon dolandırıcısının tuzağına düşmüş gibi yapan 30 yaşındaki Mehmet Özdemir, Fulya'da buluştuğu dolandırıcıyı döverek polise teslim etti

Giriş Tarihi: 19.12.2015 11:17
Sahte komisere börekçi dayağı!

İstanbul Mecidiyeköy'de bir börekçide çalışan 30 yaşındaki Mehmet Akif Özdemir'i önceki gün öğle saatlerinde işyeri telefonundan arayan tele-dolandırıcı İsmail E. (26), kendisini Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli komiser olarak tanıttı. Teledolandırıcı, Özdemir'e "Bir şebekenin üzerindeyiz. Evinizin 200 metre yakınlarında iki şahıs yakaladık. Birinin üzerinden sizin kimliğiniz çıktı. Hesabınızı kopyalamışlar. Banka hesabındaki paraları çekip bize getirin" dedi.

EMNİYETİ ARAYIN
Soruşturmanın gizli olduğunu söyleyen dolandırıcının tuzağına düşmüş gibi yapan Özdemir, dolandırıcı ile konuşurken bankaya gitti. Bir broşüre "Telefon dolandırıcısı ile konuşuyorum. Hemen emniyeti arayın" yazarak banka görevlisine gösterdi. Yetkililer emniyeti aradı. Özdemir ise "Bankada para çekiyorum" dediği tele-dolandırıcıya hesabında yaklaşık 33 bin lira olduğunu söyledi. Teledolandırıcı bütün parayı çekmesini ve hemen kendisine getirmesini söyledi.

YUMRUKLA DİŞİNİ KIRDI
Banka görevlisi, Özdemir'e içerisine broşürleri yerleştirdiği büyük bir zarf verdi. Fulya'da dolandırıcının verdiği adrese polislerden önce giden Özdemir, tele-dolandırıcının adrese gelmesini bekledi. Garaj Sokak'a parayı almaya gelen tele-dolandırıcı, Özdemir'in gazabına uğradı. Zarfı uzatırken yakaladığı dolandırıcıya yumruk atan Özdemir, tele-dolandırıcısının dişini kırdı ve dolandırıcıyı etkisiz hale getirdi. Ardından da olay yerine polis geldi. Yüzünde ve kaşında darp izleri oluşan şüpheli İsmail E. gözaltına alındı. İsmail E., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte komisere börekçi dayağı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz