"Türkiye'yi bölmelerine izin vermeyeceğiz"

Başbakan Davutoğlu: Böyle bir dönemde HDP utanç verici tavır sergiliyor Terör çetelerine omuz veriyorlar. Kastettikleri mücadele Türkiye'yi bölmekse buna izin vermedik, vermeyeceğiz

Giriş Tarihi: 20.12.2015 09:21
Türkiye'yi bölmelerine izin vermeyeceğiz

Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Dış İlişkiler Ekonomik Kurulu'nun (DEİK) Genel Kurulu ile Genç MÜSİAD'ın 5. Uluslararası Genç İşadamları Kongresi'ne katıldı. Başbakan Davutoğlu terörle mücadele ve Rusya krizi konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu:
MÜSTERİH OLSUNLAR: Güneydoğu'da vatandaş ile teröristi birbirinden ayıran bir dikkatle hareket ediyoruz. Hiçbir vatandaşımızı terörün, şiddetin kucağına bırakmayacağız. Evlerini terk eden vatandaşlarımız, dükkanlarını açamayan esnafımız, okullarına gidemeyen öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz müsterih olsunlar, Türkiye daima yanlarında.

SESİNİZİ YÜKSELTİN: Böyle bir dönemde HDP utanç verici bir tavır sergiliyor. Terör çetelerine omuz veriyor ve mücadeleyi büyüteceğiz diyorlar. Kastettikleri mücadele Türkiye'yi bölmekse buna izin vermeyeceğiz. HDP vatandaşımızın hakkını savunma yerine her gün küstah bir dille hükümeti suçluyor. Kimse birliğimizi zedeleyemeyecek.
'EDİ BESE-YETER ARTIK' DİYELİM: (Gençlere) Sizi sokaklara atarak ölüme gönderen kirli zihinlerin oyunlarına gelmeyin. Hayatlarını karartarak sizleri dağlara, barikatlara mahkum etmeye çalışanları dinlemeyin. Gençlerimizin geleceğini çalanlara 'edi bese - yeter artık' diyelim.
TERÖRLE İŞBİRLİĞİ YAPMAYIZ: Sayın Putin 1 ay önce G20 zirvesine katıldığında Türkiye'nin dış politikasını bilmiyor muydu? Eğer Türkiye DAEŞ ile işbirliği yaptıysa niye o zaman konuşmadı? Türkiye hiçbir terör örgütü ile işbirliği yapmaz, yapmayacak.
TEDBİR ALIYORUZ: Suriye topraklarında müdahalede bulunmadık, bir ülkeyi hedef almadık. Savunma görevimizi yaptık. Uluslararası zeminde haklılığımız kabul gördü. Rusya'nın tutumu doğrultusunda durumdan etkilenen sektörler için tedbir alıyoruz.
UKRAYNA'YA DESTEK: Ukrayna'ya ziyaret yapmayı düşünüyoruz. Kırım'ın Rusya tarafından işgalini tanımadık, tanımayacağız.

'EREN ERDEM TBM 'DE KALMAMALI'
Başbakan Davutoğlu, Rus televizyonuna Türkiye'nin aleyhine demeç veren CHP'li Eren Erdem için "'Eğer bir komşu ülke ile Türkiye karşı karşıya gelirse Türkiye'ye karşı o ülkenin safında olurum' dedi. Bu demokrasi tarihinde sarf edilmemiş bir söz. TBMM çatısı altında bir milletvekiline yakışır mı? Burada sıkıntı böyle cümleler kuran birinin şu anda CHP çatısı altında görev yapması" dedi.

DAVUTOĞLU, AYLAN'IN BABASINI KABUL ETTİ
Başbakan Davutoğlu, Bodrum'da botların batması sonucu hayatını kaybeden Suriyeli Aylan Kurdi'nin babası Abdullah Kurdi'yi önceki gün Başbakanlık Resmi Konutu'nda kabul etti. Davutoğlu, Abdullah Kurdi'ye, "Bizim, sizin gibi yüreğimiz yandı, hala o resim hiç gözümüzün önünden gitmiyor. O olmasaydı, Suriyeli mültecilerin dramını kimse anlamayacaktı. Çok kısa süre yaşayıp arkasında bir miras bırakmış bir çocuğa sahip olmak sizin için bir onurdur" dedi. Baba Kurdi de , Türkiye'nin Suriyeli mültecilere yardımlarından dolayı teşekkür etti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
"Türkiye'yi bölmelerine izin vermeyeceğiz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz