MHP'de muhalif isimler arasında çatlak

MHP'de genel başkanlık için yarışan isimler arasında Meral Akşener'in hamleleri gerginliğe neden oldu.

Giriş Tarihi: 21.12.2015 14:53 Güncelleme Tarihi: 21.12.2015 15:26
MHP'de muhalif isimler arasında çatlak

1 Kasım genel seçimlerinde oy oranını düşürerek adeta hezimeti yaşayan MHP'de; Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın genel başkanlık için aday olduğunu açıklamıştı.

MUHALİF İSİMLER ARASINDA GERGİNLİK
Tüzük kurultayı toplanması için gerekli imza toplamak amacıyla ortak hareket eden MHP'nin muhalif isimleri arasında çözülme yaşandı.

MERAL AKŞENER'İN HAMLESİ RAHATSIZLIK OLUŞTURDU
Meral Akşener'in tüzük kurultayı yerine kendi adaylığı için imza toplaması delegeler arasında huzursuzluk yarattığı, 500'e çıkabilecek imza sayısının da düşük kaldığı belirtiliyor.

ORTAK HAREKET ÇAĞRISI
Sinan Oğan, daha önce katıldığı bir televizyon bir programında Meral Akşener'in bu hamlelerinin sorulması üzerine ortak hareket etmenin faydalı olacağını söylemişti.

Habertürk'ün haberine göre; Akşener, kendisine yöneltilen mesajlara "Arkadaşlarla görüştük, bu şekilde devam edeceğiz" yanıtını verdi.

"GENEL BAŞKANI DEĞİŞTİREMEZLER"

Bu tavrın delege içinde kaygı yarattığı ve dağınıklığa yol açtığı, gelebilecek imzaları olumsuz etkilediği ve "Muhalefet imzada bile kendi arasında birleşemezse, genel başkanı değiştiremezler" tezini güçlendirdiği ifade ediliyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'de muhalif isimler arasında çatlak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz