5. Parti CHP'den mi çıkacak?

5'inci parti artık iddia değil. 2016 yılında, 5'inci parti muhakkak çıkacak/çıkarılacak... Stratejik beyinler ve derin odakların gözleri, 3 muhalefet partisinde.

Giriş Tarihi: 23.12.2015 13:01 Güncelleme Tarihi: 23.12.2015 13:01
5. Parti CHP'den mi çıkacak?

CHP'nin 16-10 Ocak 2016'da yapılacak kurultayı. HDP'nin 24 Ocak'ta yapılacak kongresi.
MHP'nin olası olağan, sonra olası olağanüstü kongresi...
Siyaset yeni doğumlara gebe. Siyasetimizin GÜNCEL NETWORK'UNA göre, 5'inci Parti'nin HDP ve MHP'den çıkması senaryoları hız kazanmışken, sisli bulvarlardadar koridorlarda ön sıraya CHP çıktı. "BEŞİNCİ PARTİ CHP'DEN ÇIKACAK" söylentileri artık iddia olmaktan çıkmaya başladı. Kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçilmesi imkânsız görünürken, kavganın tabanda ve TBMM grubunda derinden sürdüğü, arka arkaya patlayan 3 krizin de CHP'yi sallamaya başladığı gözleniyor.
Bunlar, Türk Bayrağı'nı indirme-Milletvekili Aylin Nazlıaka olayı, İzmir'de Tuncay Özkan krizi ve Rus televizyonunu çıkarak, vatan hainliği saldırısında bulunan milletvekili Eren Erdem krizi.
… EREN ERDEM utanmadan, yüzü kızarmadan Rus televizyonuna çıkarak, Türkiye'nin Sarin gazını 2013 yılında DAEŞ'e sattığını söylüyor. CHP'li vekilin düşmanlığının arkasında ne olabilir?
Kılıçdaroğlu ne yapıyor? Hiçbir şey. Neden acaba? FETÖ'ye bakılmalı... Bu olayın derinliğinde, CHP içindeki ULUSALCI-FETÖ'cü kavgasının giderek şiddetlenmesi var. Her kriz, CHP'den 5 inci parti çıkışına zemin hazırlıyor.
HDP'nin 24 Ocak kongresi önemli. Leyla Zana'nın rahatsızlığı, Eski CHP'li-HDP İstanbul milletvekili Celal Doğan'ın network'u, İslami eğilimli Altan Tan ve arkadaşlarının ruhi ve sosyolojik rahatsızlıkları, HDP- PKK kanadı ile Marksist-Sosyalist bileşenler arasındaki kopuşa dikkat.
Bülent Erandaç/Takvim

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
5. Parti CHP'den mi çıkacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz