Başbakan Davutoğlu konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da toplu açılış töreninde konuştu.

Giriş Tarihi: 23.12.2015 14:27 Güncelleme Tarihi: 23.12.2015 14:45
Başbakan Davutoğlu konuştu

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan satırbaşları...

AK Parti Türkiye'nin en çevreci partisidir. İktidara geldiğimiz günden beri 3,5 milyar ağaç diktik. Bir ülkede geleceğe yönelik yatırımlar için siyasi ve ekonomik istikrar sağlanmalı. Türkiye bu istikrarı yakaladı. Son 13 yılda 284 baraj inşa ederek kırılması zor bir rekora imza attık.


Bugün açacağımız tesislerin bir çoğu Doğu ve Güneydoğu'da... Biz buralara büyük yatırımlar yapmak derdindeyken birileri fitne ateşini yakmaya çalışıyor. Hendeklerden medet umanların ortaya koyduğu vandalizmi görüyorsunuz. Onlar bunu cevabını alıyorlar, alacaklar.

Güya bölgenin hakkını savunduğunu iddia eden eşkiya bir güruh yakıp yıkmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Camileri, hastaneleri, okulları yakıp yıkarak halkı işsiz güçsüz, eğitimsiz bırakıp aldıkları hizmetleri engellemeye çalışıyorlar. Ama bugüne kadar biz bunlara izin vermedik, vermeyeceğiz.

Terör örgütleri ve arkalarındaki dış mihraklara rağmen ülkemizi birlik içinde kalkındırmaya devam edeceğiz.

Biz birileri gibi kuru slogan atmıyoruz, kuru milliyetçilik kuru cumhuriyetçilik yapmıyoruz. Yeni bir vizyon ile medeniyet kuruyoruz. İnsanlığa, halkımıza faydalı işler yapmaya çalışıyoruz.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz