Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu Kobi ve girişimcilik ödül töreninde konuştu.

Giriş Tarihi: 24.12.2015 13:53
Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Demirtaş'ın Moskova ziyaretindeki açıklamaları rezalet ve ihanettir. Türkiye'yi eleştirmek insanlığa ihanet. Kendi aramızda tartışalım ama yurt dışında bu ülkenin itibarını koruyalım.

HDP eş başkanının "Türkiye'nin uçağı düşürülmesi yanlıştı" demesi tam anlamıyla rezalet ve ihanettir.

Kendi ülkesini suçlayan bir milletvekili nasıl olur?

LÜTFEN YARIM EDİN DEDİ...

Dışişleri Bakanı'yken bana biri Twitter üzerinde şöyle bir mesaj gönderdi " Sayın bakanım sizin teşvikinizle Kenya'dayım. Ama polis beni içeri almıyor. Lütfen yardım edin" dedi.

Hemen büyükelçimize söyledim kendisini gidip aldı. Bu vazgeçmemektir işte.

2002'den önce neden böyle yatırımlar yoktu. Fabrika sahipleri bile çocuğunun hayatını garantiye almak için devlet memuru olsun diye uğraşıyordu.
Şimdi iş sahipleri artık günlük değil yıllara dayalı planlar yapıyorlar. İnsanımızın hayatını bütünlüklü şekilde el aldık.

Her başarının altında insan var. Dünyanın en büyük altın ve mücevher yataklarına sahip olsanız ama bunu üretecek ve satacak insan yoksa ne işe yarar?

Günümüzde öyle işler var ki, sermaye ve alana da gerek yok. Sadece zeka ve girişimcilik yeter.

Özellikle genç ve kadın nüfusumuzu teşvik ediyoruz. Hükümet olarak en önemli başarılarımız arasında ekonomi faktörüdür. Birçok ülke Türkiye'de uygulanan rasyonel ekonomil modelini örnek alıyor.

Ekonomik politikamızın en çok fayda sağladığı Kobilerdir. Ekonominin bel kemiği kobilerdir. Onun içindir ki G20'de buna yer verdik.
Türkiye'nin ilerlemesinde Kobilerin yeri çok büyüktür.

Türkiye milli gelirini bu rakamlara getirdiyse bunda Kobilerimiz etkili olmuştur. Hiçbir zaman statükoya değil devrimci bir anlayışla küresel bir perspektif geliştirdik.

KOSGEB olarak Kobilerimizin yanındayız.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz