İngiliz gazeteden skandal ifade: Bebek yüzlü teröristler

Financial Times Gazetesi skandal bir habere imza atarak PKK'lı teröristler için "Bebek yüzlü" ifadesini kullandı.

Giriş Tarihi: 24.12.2015 10:31
İngiliz gazeteden skandal ifade: Bebek yüzlü teröristler

Financial Times bugün sayfalarında, güneydoğuda yaşanan süpürme operasyonu ile ilgili bir habere yer verdi. İstanbul'dan, Mehul Srivastava tarafından yazılan haberde PKK'lı teröristler için "Bebek yüzlü" ifadesi kullanıldı.

"BEBEK YÜZLÜ İSYANCILAR"

Haberde özetle şu ifadeler yer aldı: "Şehir savaşında son bir haftadan az bir süre içinde 100'den fazla kişi öldü. Bu, on yıllardır süren Kürtlerle çatışma sürecinde en fazla tedirgin edici parlamalardan biri. Saldırının medyada yer almasını kontrol altında tutmaya çalışan Türk devleti, bebek yüzlü isyancılara yönelik kanlı, sert önlemlerin olası halkla ilişkiler kâbusuyla karşı karşıya."

1999'DAN SONRA GÖRÜLMEMİŞ SEVİYE

Yetkililerin müzakereleri daha önce terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan'la yürüttüğü, bu müzakereler sonucu oluşan 2,5 yılık zorlu ateşkes döneminin ise sona erdiğini yazan gazete, ekliyor: "Bugün, kendilerini Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi olarak adlandıran ve son iki yıl içinde büyüyen genç militanlarla savaş, şiddeti, Öcalan'ın 1999'da yakalandığı dönemden bu yana görülmemiş seviyelere getirdi."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiliz gazeteden skandal ifade: Bebek yüzlü teröristler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz