Öldürülen kadın teröristin babası: Kızım vatan haini

Star binasına bomba koyan ve önceki gün öldürülen MLKP’li Yeliz Erbay’ın babası emekli imam Zöhtü Erbay, “Kızımı terör örgütünden koparmak için çok mücadele verdim, ama başaramadım” dedi.

Giriş Tarihi: 24.12.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 24.12.2015 10:58
Öldürülen kadın teröristin babası: Kızım vatan haini

Gaziosmanpaşa'da polisle girdiği çatışmada öldürülen MLKP'li teröristlerden Yeliz Erbay'ın babası emekli imam Zöhtü Arbay 6 yıldır görüşmediğini kızının vatan haini olduğunu, böyle bir evlat yetiştirdiği için üzüldüğünü söyledi.

Star Gazetesi'nin telefonla ulaştığı baba Erbay, kızının örgütten kopması için çok mücadele verdiğini, ama başarılı olamadığını dile getirdi. Manisa'da yaşayan Zöhtü Erbay, "Ben din adamıyım. Almanya'da uzun yıllar imamlık yaptım.

"VATANA İHANET ETMEK NE DEMEK?"

Bizim dinimiz hoşgürü dinidir, dinimizde böyle bir şey yok. 5 çocuk yetiştirdim. Vatanına, milletine faydalı olsun diye üniversite okuttum. Yeliz'i de hainlik yapması için büyütmedim, ülkesine bağlı bir evlat olmasını istedim. O hainlik yaptı. Nedir bu askere polise silah atmak, vatanına ihanet etmek? Hepsini lanetliyorum, terörü de terör örgütlerini de" diye konuştu. Ailelere de seslenen baba Erbay, ''Çocuklarınıza sahip çıkın, bu tür terör örgütlerinin eline geçmesine engel olun. Böyle bir evlat yetiştirdiğim içinçok üzgünüm " dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Öldürülen kadın teröristin babası: Kızım vatan haini
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz