Dinamit bile yıkamadı

Maltepe'de kentsel dönüşüme sokularak dinamitlenen 10 katlı binanın sadece 3 katı yıkılınca, vatandaş sağlam binanın yıkıldığını savunup tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 27.12.2015 11:24
Dinamit bile yıkamadı

İstanbul Maltepe'de depreme dayanıksız olduğu iddiasıyla kentsel dönüşüme sokulan bir sitedeki 10 katlı bloklardan biri patlayıcıyla yıkılmak istendi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı da yıkım çalışmalarını yerinde izledi. Fakat peş peşe ateşlenen dinamitlerin binayı yerle bir etmesi beklenirken, binanın sadece 3 katı yıkıldı, vatandaşlar da bunun üzerine sağlam binanın yıkıldığını savunarak tepki gösterdi.

'99 DEPREMİNİ ATLATTI'
Zümrütevler Mahallesi Nil Caddesi Çağlayan Sokak'ta bulunan Demirli Sitesi'ndeki Orkide Blok'ta dün 10.00'da dinamitle yıkım beklenmedik şekilde sonuçlandı. Maltepe Belediyesi zabıta ekipleri, önce mahalledeki vatandaşları uyardı. Sirenlerin çalmasının ardından dinamitler peş peşe ateşlendi. İki büyük patlamanın ardından binanın birkaç katı yıkılırken, enkaza dönmemesi şaşkınlık yarattı. Çevrede evi bulunan Eyüp Göçer "Bu bina 1999'da inşaattı. Depremden korkanlar onun dibinde toplanırdı. Bina o kadar sağlamki kulakları sağır eden patlama bile onu yerle bir edemedi. Bu binaya nasıl çürük raporu alındı anlamak imkânsız" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Dinamit bile yıkamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz