Gündoğmuş'a yönelik linç sosyal medyadan devam ediyor

Sancaktepe Belediye çalışanı Meryem Gündoğmuş'un Twitter hesabından atılan uygunsuz içeriklerin kendisine ait olmadığı hesabının ele geçirildiği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 29.12.2015 09:45
Gündoğmuş'a yönelik linç sosyal medyadan devam ediyor

KADEM tarafından yapılan açıklamada hesabın ele geçirildiği, başörtülü kadınların ve İslami değerlerin hedef alındığını dile getirildi.

İşte o operasyon...

Sancaktepe Belediyesi çalışanı Meryem Gündoğmuş'un Twitter hesabından 26 Aralık 2015 tarihinde bazı uygunsuz twitler atılmaya başlanmıştır. Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'in yaptığı açıklamaya göre, Meryem Gündoğmuş'a ait olan Twitter hesabı ele geçirilmiştir ve atılan twitlerin kendisi ile hiçbir ilişiği bulunmamaktadır.

İslami değerler hedef alınıyor

Bu açıklamaya ve bilinen pek çok ele geçirilme vakasına rağmen sosyal medyada devam eden Meryem Gündoğmuş'a yönelik linç ve hakaret kampanyasını ve bu olay üzerinden başörtülü kadınları ve İslami değerlerin hedef alınmasını kınıyoruz.

Garip olan, kendisini 'aydınlık', 'bilim', 'akılcılık' gibi değerlerle özdeşleştiren bu kişilerin, kaynağını araştırmadan sosyal medyada yazılanları 'mutlak doğru' olarak kabul etmesidir. Maalesef bu kişiler, fırsat bulmuşken, dindarları hedef almanın ve genç bir kadını linç etmenin şehvetine kapılmışlardır.

Bu olay bir insan hakkı ihlalidir

Bu çirkin iftira ve linç kampanyasını başlatan ve sorgulamadan sürdürenlerin zihin dünyaları ve vicdanları 'hacklenmiştir'.

Bu olay bir insan hakkı ihlalidir. Araştırmadan saldırıya geçerek zihniyet okuması yapanların ise nefret suçu işlediği aşikardır.

KADEM olarak Meryem Gündoğmuş'un yanında duruyor, sivil toplumu genç bir kadının itibarsızlaştırılmasına seyirci kalmamaya ve dayanışma göstermeye çağırıyoruz.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Gündoğmuş'a yönelik linç sosyal medyadan devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz