Emekli maaşıyla 8 kişilik Suriyeli aileye bakıyor

Gaziantep'te, 8 kişilik Suriyeli aileye emekli maaşıyla bakan Şerif Dağdelen, terörün olaylarından kaçan insanlara da kapısını açtı.

Giriş Tarihi: 30.12.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 30.12.2015 11:33
Emekli maaşıyla 8 kişilik Suriyeli aileye bakıyor

İç savaştan dolayı ülkelerinden kaçarak Türkiye'ye sığınan üçü çocuk 8 kişilik Suriyeli aile ortada kalınca, 70 yaşındaki emekli Şerif Dağdelen aileyi sahiplenmişti. Aylarca, 8 kişilik Suriyeli aileye bakan Dağdelen, sokağa çıkma yasağı ilan edilen bölgelerde, terörün baskılarından kaçan vatandaşlara da kucak açacağını söyledi.

"TERÖRDEN KAÇAN KARDEŞLERİME KAPIM AÇIK"

Dağdelen, "Her kim olursa olsun, doğudan, batıdan farketmez evim, yemeğim ve kapım her zaman, herkese açıktır. Terörden kaçan Kürt Kardeşlerime de, kapım her daim açıktır" dedi. Şerif Dağdelen kaldığı 8 kişilik aileyle beraber, terörün baskılarından kaçan vatandaşlara da, 4 odalı evinde emekli maaşıyla bakabileceğini belirtti.


"8 KİŞİLİK AİLEYE BAKMAK HİÇ ZOR DEĞİL"
İnsanların, yeryüzüne çalışmak, çabalamak ve birbirine yardımcı olmaları için gönderildiğini dile getiren Dağdelen, 8 kişilik aileye bakmanın hiç zor olmadığını, dışarıdan ne kadar zor görünse de, aslında aynı zamanda insanların yardım etme isteğinin, gönlüyle, kalbiyle istediği zaman, kendisi için daha kolay ve rahat olacağını söyledi.

"ONLARA DA EMEKLİ MAAŞIMLA BAKMAYA HAZIRIM"
70 yaşında emekli maaşıyla kendi evinde 8 kişilik Suriyeli aileyi konuk eden Dağdelen, "Yapacağınız insanlık, insanlığa hizmet olarak kalır. Terörden kaçan Kürt kardeşlerim için kapım her zaman açıktır. Gücüm yetene kadar, gelsinler evimde kalabilirler. Amacım onlara da kucak açmak, onlara da hizmet edebilmek. Kürt, Laz önemli değil benim için insan önemlidir. Doğudan, batıdan nereden gelirse gelsin her insana bakmak zorundayız. Duyuyorum, terörden kaçan Kürtler var. Onlar benim kardeşimdir, din kardeşimdir. Her an için onlara da hizmete hazırım. Onlara da emekli maaşımla bakarım bir insan olarak evim açıktır, buyursun gelsinler" şeklinde konuştu.


MUHTAR: "KENDİMİ ŞANSLI HİSSEDİYORUM"
Hayırsever Dağdelen'in kaldığı Çukurca Mahallesi'nin Muhtarı Alaaddin Demir ise dışarıda kimsesiz, veya aç kalan kimse olduğunda, Dağdelen'e getirdiğini söyledi. Şerif Dağdelen'in herkese sahip çıktığını dile getiren Muhtar Alaaddin Demir, "Dışarıda her kim olursa olsun Şerif Amca herkese sahip çıkıyor. Sağ olsun muhtarı olduğum mahallede böyle iyi niyetli biri olduğu için kendimi şanslı hissediyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: ensonhaber.com

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekli maaşıyla 8 kişilik Suriyeli aileye bakıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz