Sayan: Tarih Demirtaş’ı ‘hain’ diye yazacak

Deniz Baykal’a yakınlığıyla bilinen CHP eski Parti Meclisi Üyesi Savcı Sayan Akit’e çarpıcı açıklamalarda bulundu. CHP’nin bir projeyle dizayn edildiğini ifade eden Sayan, “Kılıçdaroğlu’nu CHP’nin başına paralel getirdi” dedi. Rus uçağının düşürülmesini de değerlendiren Sayan, “Uçağın düşmesiyle içimizdeki Rus uşaklarını gördük. Tarih Demirtaş’ı hain diye yazacak” ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 30.12.2015 11:09 Güncelleme Tarihi: 30.12.2015 11:51
Sayan: Tarih Demirtaş’ı ‘hain’ diye yazacak

CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a yakınlığıyla bilinen CHP Eski Parti Meclisi Üyesi Savcı Sayan Akit'e verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Savcı Sayan'la Türkiye için gelecek vaadetmeyen muhalefeti, paralel yapıyı, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Rusya ziyaretini, Deniz Baykal'a yönelik kaset komplosunu ve CHP'nin geleceğini konuştuk. İşte o röportaj:

CHP MÜHENDİSLİK FİRMASIDIR

- CHP Genel Başkan Adayı Mustafa Balbay, Kılıçdaroğlu'nun paralel yapıyla arasına mesafe koyamadığını söylüyor. Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

- Balbay'a günaydın! Koyamaz, çünkü Kılıçdaroğlu'nu oraya getiren zaten paralel yapı. Projenin içerisinde paralel var, beraber hareket ediyorlar. Şuanda CHP yönetimi ağırlıkla paralel yapı mensuplarından oluşuyor. CHP bir projeyi gerçekleştirmeye çalışan bir mühendislik firmasıdır.

- Bütün açıklamalarınızda Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir proje olduğunu, bu kapsamında CHP'nin başına getirildiğini ifade ediyorsunuz. Bu tespitinizi açıklar mısınız?

- 2010'da dış güçler Türkiye'yi bölmek, parçalamak ve zayıflatmak için yeni bir projeyi devreye soktular. Bu proje Türkiye'nin muhalefetini milli olmayan bir şekilde dizayn etmekti. İşe CHP ile başladılar. Deniz Baykal'ı kasetle gönderdiler ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu getirdiler.

KASET KUMPASININ ARKASINDA PARALEL VAR

- Deniz Baykal kaset olayından sonra paralel yapının olayla ilgisi olmadığını söyledi. Bu kaset olayının arkasında kimler var?

- Kaset olayında kesinlikle paralel örgüt de işin içerisinde. Ayrıca başka güçler de var. Belki onu taşeron olarak kullanan güçler vardır. Bu güçler Deniz Baykal'ı tasfiye ettiler, Kılıçdaroğlu'nu getirdiler. Hatta Deniz Baykal'ı göndermeden önce Kılıçdaroğlu'nu parlattılar. Melih Gökçek olayıyla, Dengir Mir Mehmet Fırat olayıyla Kılıçdaroğlu'nun ön plana çıkmasını sağladılar. Deniz Baykal'ı gönderdikten sonra şablon yerine oturdu.

"EREN ERDEM ZURNANIN SON DELİĞİ"

- Kılıçdaroğlu "Erdem'i kimseye yedirmeyiz" dedi. Kılıçdaroğlu Türkiye'ye ihanet etmekle suçlanan bir ismi neden koruyor?

- Kılıçdaroğlu, Eren Erdem'i yedirirse kendisini yedirmiş olur. Eren Erdem zurnanın son deliğidir. Kılıçdaroğlu, Eren Erdem'i sözcü olarak kullanıyor. Belki uluslararası ilişkilerde sıkıntı yaşıyoruz ama Rusya uçağının düşürülmesinin bize bir faydası oldu. Rus uçağıyla birlikte içimizdeki Rus uşaklarını gördük. Muhalefet hendek kazılması konusunda bir adım atmazken, Erdem Gül ve Can Dündar için nöbet tutuyorlar. Peki, bu muhalefet milletvekilleri Diyarbakır'a gidip hendek kazılmasın diye nöbet tuttular mı? Oradaki insanların canı Erdem Gül ve Can Dündar kadar değerli değil mi?

DEMİRTAŞ, KÜRTLERİ TEMSİL ETMİYOR

- HDP Türkiye'nin aleyhinde çalışmalara devam ediyor. Kürt bir siyasetçi olarak HDP'nin politikalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

- Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı, Malazgirt'i, Sakarya'yı, Çaldıran'ı ve Kıbrıs Harekatı'nı birlikte yaşamış, birlikte kazanmış Kürtleri ve Türkleri ayıran, savaştıran bir anlayışın Kürtleri temsil etme hakkı yoktur. Bu vatana zarar verebilecek unsurlarla gidip işbirliği yapanın 'Kürtlerin temsilcisiyim' deme hakkı yok. Selahattin Demirtaş Türkiye'yi bölmek isteyen güçlerin sazını çalıyor, türküsünü söylüyor. Daha önce bu Türkiye'yi bölmek isteyen güçlerin şarkı ve sözünü Aydın Doğan medyasında söylüyordu.

- HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Rusya ziyaretine nasıl bakıyorsunuz?

- Selahattin Demirtaş'ın Rusya ziyareti Çanakkale'deki kürt şehitlerin kemiklerini sızlatmıştır. Malazgirt'teki Kürtlerin kemiklerini sızlatmıştır. Çaldıran'daki Kürtlerin kemiklerini sızlatmıştır. O Kürtler bu ülkenin kendilerinin olduklarını bildikleri için canlarını verdiler kanlarını döktüler. İstanbul'da saz çalıp, Diyarbakır'da tetiğe basan birisinin bu dönemde Rusya'da iş tutması affedilecek bir hareket değildir. Tarihe bir hainlik olarak geçecektir.

GERÇEK CHP'LİLER HAREKETE GEÇMELİ

- Samimi CHP'liler neler yapmalıdır? Onlara mesajınız nedir?

- CHP içerisinde 'söz konusu vatansa gerisi teferruattır' diyen çok arkadaşımız var. Bunların hepsinin biran önce harekete geçmesi lazım, milletvekilliği uğruna, belediye başkanlığı uğruna bu yapılanlara katlanmamaları gerekiyor. Önce CHP'yi kurtarmaları lazım, CHP'yi kurtardıklarında Türkiye'ye çok büyük katkıları olur.

- Esed kendi vatandaşlarını kimyasal silahlarla katlederken CHP yönetimi Esed'den yana tavır aldı. Esed katliamlarından CHP'de sorumlu mudur?

- Aslında CHP'nin Esed'i desteklemesinin altında yatan büyük bir proje var. CHP işin başından beri Esed'e destek veriyor. Binlerce insanın kanına girmiş Esed'le fotoğraf çekip Dünya'ya göndermek ne demektir? Bir ahtapot var, ahtapotun gövdesi var, bacakları var. Bacaklarından birisi CHP, birisi Esed, birisi Putin'dir. Ahtapotun ana gövdesinde Türkiye'yi yok etmeye çalışan bir merkez var.

Kaynak: Yeni Akit Gazetesi

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Sayan: Tarih Demirtaş’ı ‘hain’ diye yazacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz