İş arkadaşını öldüren sanığa 13 yıl 4 ay hapis

Adana'da kendisine küfrettiğini ileri sürdüğü eski iş arkadaşı 23 yaşındaki Abdullatif Ertürk'ü bıçaklayarak öldüren 25 yaşındaki Hanifi Akbaş, 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Giriş Tarihi: 31.12.2015 12:23 Güncelleme Tarihi: 31.12.2015 12:45
İş arkadaşını öldüren sanığa 13 yıl 4 ay hapis

Merkez Çukurova İlçesi Turgut Özal Bulvarı'nda bir kebapçıda çalışan Hanifi Akbaş, geçen nisan ayında servis aracını kullanan Abdullatif Ertürk'le ani fren yapması ve yüksek sesle müzik dinlemesi nedeniyle tartıştı. Bu tartışmanın ardından Ertürk ile aralarında gerginlik devam eden Akbaş 16 Mayıs'ta işten ayrıldı. Hanifi Akbaş, iddiaya göre 19 Mayıs günü saat 05.00 sıralarında eski işyerine giderek beklemeye başladı. Akbaş, işten çıkarak yaya olarak yürüyen Ertürk'ün yanına giderek göğsünden bıçakladı. Hastaneye götürülen Abdullatif Ertürk yapılan müdahaleye karşın yaşamını yitirirken, Hanifi Akbaş kısa sürede polis tarafından yakalandı.

'O AN KENDİMDE DEĞİLDİM'


Adana 2'inci Ağır ceza Mahkemesi'nde 'tasarlayarak adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Hanifi Akbaş, Abdullatif Ertürk ile tartışmasından sonra annesinin de rahatsızlığı nedeniyle kendi isteğiyle işten ayrıldığını belirterek savunmasında şunları söyledi:

"İşten ayrıldıktan 3 gün sonra sabah, çalıştığım kebapçının karşısındaki unlu mamulleri dükkanına gittim. Buraya Abdullatif'i görmek için gitmedim. Dışarıda beklediğim sırada karşıdan gelen Abdullatif'i gördüm. Durağa doğru giderken benim yanıma gelerek 'Hayırdır beni dövecekmişsin' dedi. Ben de ağır küfürler ettiğini, onun yüzünden işten ayrıldığımı gerekirse döveceğimi söyledim. Alay edercesine 'Tamam tamam' diyerek sol omzuma dokundu. Ben de alay ettiğini söyleyince küfür etti. O anda kendimde değildim. Elimde bıçağın olduğunu dahi hatırlamıyorum. Daha sonra polis merkezine giderek teslim oldum."

TAHRİK VE İYİ HAL İNDİRİMİ


Mahkeme heyeti, Hanifi Akbaş'a 'kasten öldürme' suçundan ömür boyu hapis cezası verdi. Akbaş'ın eylemi tahrik altında işlediğine kanaat getiren Mahkeme heyeti, iyi hal indirimi de uygulayarak cezayı 13 yıl 4 aya düşürdü.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İş arkadaşını öldüren sanığa 13 yıl 4 ay hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz