Saç mezoterapisinin avantajları nelerdir ?

Giriş Tarihi: 5.1.2016 16:43
Saç mezoterapisinin avantajları nelerdir ?
Saç Mezoterapisinin Avantajları Nelerdir ?

Saç Mezoterapisi Nedir ?

Saç mezoterapisi, bölgesel kayıplarda ya da bitkisel hayata geçen saç köklerinin yeniden kazandırılmasını sağlayan, saç kökleri için gerekli vitamin, mineral ve oligo-elementler içeren ilaç karışımlarının ince uçlu iğneler ile direkt saç köklerine verilme prensibine dayanan bir enjeksiyon işlemidir. Saç dökülmesi yaşayan kadın ve erkek her yaş grubuna uygulanabilmektedir. Saçların ihtiyacı olan besleyici maddelerin enjekte edilmesi ile kişinin saç dökülme sorunu büyük oranda durdurulmaktadır. Ayrıca tek bir işlemle saç köklerinin güçlenmesinin yanı sıra saçların daha canlı ve parlak görüntüye kavuşmasını sağlayabilmektedir.

Saç Mezoterapisinin Avantajları Nelerdir ?

Saç mezoterapisi işleminin en büyük avantajlarından birisi, kısa bir süre içerisinde etkisini göstermesidir. Genellikle kişinin ihtiyacı doğrultusunda uygulanan seanslar, direkt olarak kılcal damarları hedef alarak, saç köklerinin beslenme ihtiyacını karşılamaktadır. Bu etki bölgedeki kan akışını hızlandırarak, saç köklerinin yeniden canlanmasını sağlar. Böylece saç kökleri hızlı bir şekilde büyüme evresine geçmektedir. Bu etki yaklaşık üçüncü seanstan sonra kişinin fark edebileceği düzeyde görülebilmektedir. Saç mezoterapisi diğer tedavi seçeneklerine oranla daha kısa sürede daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Saç mezoterapisi sayesinde saçın ihtiyacı olan nem oranı dengelenmektedir. Bu doğrultuda saç tellerinde kırılma ve kopmalar azalır. Ayrıca tedavinin ilk seansı ile birlikte mevcut olan saç dökülme sorunu engellenebilmektedir. Saç köklerindeki seyrelme potansiyeli durdurularak, saçlarının yeniden yapılandırılması ile saç miktarında gözle görülür artış meydana gelebilmektedir. Bunun nedeni ise; bu işlemin, bölgedeki hücrelerin çoğalması ve bitkisel hayatta dediğimiz pasifleşmiş zayıf saç köklerinin yeniden aktif hale gelmesini sağlamasıdır.

Saç mezoterapisi saçların direncini arttırır. Böylece daha güçlü ve gür saç yapısı ortaya çıkmaktadır. Saçların yıpranmasına bağlı olarak şekil almama sorunu yaşayanlarda, saçların yıpranma payı ve kuruluk özelliği ciddi oranda azalmıştır.

Saç köklerine vitamin, mineral, oligo-element, protein ve antioksidandan oluşan özel maddeler enjekte edilerek, ihtiyacı olan büyüme faktörleri sağlanmaktadır. Böylece saçın genel kalitesi arttırılır. Saç mezoterapisi işlemi ile saçın gelişim çizelgesi daha sağlıklı bir şekilde sürdürülmektedir. Özellikle dökülme problemlerini gidererek, saç köklerinin hızlı bir şekilde uzayabilmesi sağlanır. Bu yöntem günümüzde saç dökülme sorununu önleyen, kesin tedavi biçimi olarak adlandırılmaktadır.

Kimler Saç Mezoterapisi Tedavisinden Yararlanabilir ?

Mevsimsel geçişlere bağlı olarak yaşanan saç dökülmelerinde, stres kaynaklı dökülmelerde ve hamilelik veya metabolik nedenli saç dökülmeleri yaşayan kadın ve erkek her yaş grubuna uygulanabilmektedir. Androjen hormonuna bağlı olarak erkek tipi saç dökülmesi yaşayan kişilerin vakit kaybetmeden saç mezoterapisi tedavisine başvurması önerilmektedir. Çünkü erkek tipi saç dökülmesinin ilerleyen dönemlerdeki başarı oranı büyük ölçüde düşmektedir. Bu nedenle erken tedavi ile dökülme sorunu giderilebilir.

Kaynak: http://www.marmarahair.com/sac-mezoterapisi/

İlandır.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Saç mezoterapisinin avantajları nelerdir ?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz