Ömer Çelik: Yaşar Yakış'ın AK Parti'den kesin ihracı istendi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti üyesi eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış'ın partiden ihracının istendiğini belirtti. Çelik, ayrıca ihracı istenen diğer isimleri de açıkladı.

Giriş Tarihi: 6.1.2016 17:28 Güncelleme Tarihi: 6.1.2016 17:32
Ömer Çelik: Yaşar Yakış'ın AK Parti'den kesin ihracı istendi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti kurucularından eski dışişleri bakanı Yaşar Yakış'ın tedbirli olarak partiden ihracı için parti disiplin kuruluna ihracının istendiğini açıkladı.

AK Parti'den ihracı istenen diğer isimler ise şöyle:

Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk
Kahramanmaraş Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük
Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan


YAŞAR YAKIŞ KİMDİR?

Diplomat ve siyasetçi Yaşar Yakış, 1962 yılında Dışişleri Bakanlığı'ndaki görevine başladı. Riyad ve Kahire Büyükelçilikleri ile Birleşmiş Milletler Viyana Ofisi'nde Daimi Temsilcilik görevlerinde bulunan Yakış, 2001 yılında Dışişleri Bakanlığı'ndan emekli oldu ve AK Parti kurucu üyesi olarak siyasete atıldı. Partinin Genel Başkan Yardımcılığı ve Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürüten Yakış, 3 Kasım 2002 seçimleri ile milletvekili oldu. Yaşar Yakış, 19 Kasım 2002 tarihinde Dışişleri Bakanı olarak atandı. Yakış, görevini 14 Mart 2003'te Abdullah Gül'e bıraktı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Ömer Çelik: Yaşar Yakış'ın AK Parti'den kesin ihracı istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz