Şeytani planları ortaya çıktı

Teröristler, sahte ihbarla çağırdıkları ambulansları yağmalayıp, polikliniğe çevirdikleri evlerde teröristleri tedavi ediyor

Giriş Tarihi: 7.1.2016 11:06
Şeytani planları ortaya çıktı

Teröristlerin şeytani planı güvenlik güçlerinin Cizre'deki operasyonları sırasında ortaya çıkarıldı. Bir evde arama yapan güvenlik güçleri, evin adeta hastaneye dönüştürüldüğünü tespit etti. Teröristlerin polikliniğe çevirdiği evlere, gerekli sağlık malzemelerini ise sahte ihbarla çağırıp gasp ettiği ambulanslardan temin ettiği ortaya çıktı.

EV DEĞİL HASTANE
Cizre'de terör örgütüne yönelik operasyon kapsamında Yafes Mahallesi'nde tedavi merkezine çevrilmiş ev ortaya çıkarıldı. Evde arama yapan güvenlik güçleri, çatışmalarda yaralanan teröristlerin tedavilerinin yapıldığı çok sayıda sedye, tıbbi malzeme ve ilaç ele geçirdi.

MALZEME AMBULANSLARDAN
Teröristler tıbbi malzemeleri ele geçirmek için ambulansları kullanıyor. Sahte ihbarları ise ya vatandaş adına ya da tehditle arattığı kişiler üzerinden gerçekleştiriyor. Son olarak, bir köy muhtarı 112'yi arayarak "11 yaşındaki çocuk attan düştü, kolu kırıldı, yaralı. Acil ambulans istiyoruz" dedi. Ambulans hemen yola çıktı. Ancak söz konusu yere varmadan teröristler tarafından durdurularak aracın içindeki tıbbi malzemeler çalındı. Ambulans ekibinden haber gelmeyince, merkezden çağrıyı yapan vatandaş tekrar aranarak durum soruldu. Vatandaş, "Silah zoruyla o çağrıyı yaptım. Böyle bir yaralı yok" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Şeytani planları ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz