Obama’nın köpeğini kaçırmayı planlayan kişi yakalandı

ABD Başkanı Barack Obama’nın iki köpeğinden birini kaçırmayı planlayan silahlı bir kişinin Gizli Servis tarafından Washington’da yakalandığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 9.1.2016 10:36
Obama’nın köpeğini kaçırmayı planlayan kişi yakalandı

Olay, Gizli Servis'in mahkemeye yaptığı başvuruyla ortaya çıktı. Mahkemeye sunulan bilgide, Kuzey Dakota eyaletinde yaşayan Scott Stockert adlı Amerikalı'nın planı hakkında istihbarat alan Gizli Servis ajanlarının, 49 yaşındaki bu kişiyi başkent Washington'ın merkezinde kaldığı otelde yakaladığı belirtildi.

Stockert'ın Kuzey Dakota'dan Washington'a 2 bin kilometreden fazla yolu kamyonetiyle katettiği, aracında yapılan aramada bir pompalı olmak üzere iki tüfek, çok sayıda mermi ve bir bıçak bulunduğu açıklandı.Mahkemeye sunulan dosyaya göre, Stockert, Gizli Servis ajanlarının yaptığı sorguda Hz. İsa olduğunu söyledi ve kendisini ABD'nin eski başkanlarından John F. Kennedy ile Marilyn Monroe'nun oğlu olarak tanıttı.

ABD Başkanlığı için adaylığını koyduğunu da iddia eden Stockert, Obama ailesinin iki köpeği "Bo" ve "Sunny"den birini kaçırmak üzere başkente geldiğini anlattı.Stockert, Washington'da yasak olan "evi ya da işyeri dışında silah bulundurmaktan" mahkemeye çıkarıldı. Hakim, davanın ileri tarihe ertelenmesine ve Stockert'ın "yüksek yoğunluklu gözetim programına" alınmasına karar verdi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama’nın köpeğini kaçırmayı planlayan kişi yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz