Telefon bağlantısı kurgu muydu?

Dün Kanal D ekranlarında yayınlanan Beyaz Şov programına katılarak örgüt propagandası yapan Öğretmen Ayşe Çelik ismi sahte çıktı. Diyarbakır’da öğretmen olarak görev yapan üç Ayşe Çelik bulunduğu, bu kişilerden hiçbirinin o telefon bağlantısında örgüt propagandası yapan kişi olmadığı ortaya çıktı. Şimdi merak edilen soru şu; O telefon bağlantısı ve PKK propagandası bir kurgu muydu?

Giriş Tarihi: 9.1.2016 14:18
Telefon bağlantısı kurgu muydu?

Dün Doğan Medya Grubu'na bağlı Kanal D televizyonunda yayınlanan Beyaz Şov'a telefonla bağlanan Ayşe Çelik isimli bir izleyici PKK propagandası yaparak Diyarbakır'da yaşanan olaylardan güvenlik kuvvetlerini sorumlu tutmuş, terör örgütüne tek kelime söyletmemişti.

BEYAZIT ÖZTÜRK ÖRGÜT PROPAGANDASINI DEFALARCA ALKIŞLATTI

Canlı yayında öğrenciler tarafından alkışlanmayan bu konuşma Beyazıt Öztürk'ün destek vermesi ile stüdyodaki izleyiciler tarafından alkışlandı. Beyaz'ın da defalarca alkışlattırdığı bu örgüt propagandasının arka planı ortaya çıkmaya başladı.

O İSİM SAHTE ÇIKTI

Diyarbakır'da görev yapan Ayşe Çelik isimli 3 öğretmene ulaşıldı. Yapılan görüşmelerde bu üç ismin de Beyaz Şov'a telefonla katılan Ayşe Çelik olmadığı ortaya çıktı. Sosyal medya kullanıcıları gün boyunca Ayşe Çelik'in kim olduğunu, nasıl canlı yayına bağlandığını, örgüt propagandası yapmasına neden izin verildiğini ve Beyazıt Öztürk'ün bu çirkin propagandayı neden alkışlattığını konuşuyor.

O TELEFON BAĞLANTISI VE YAPILAN KONUŞMA BİR KURGU MUYDU?

Bu tür şov programlarında yapılan telefon bağlantılarının kurgu olduğu, konuşan isimlerin önceden belirlendiği biliniyor. Şimdi merak edilen soru şu; Beyaz Şov'a telefonla bağlanarak bütün Türkiye'ye PKK propagandası yapan kişi bu kurgunun bir parçası mıydı? Bu konuşmayı yapacağı önceden biliniyor muydu? Beyazıt Öztürk ve Kanal D yöneticileri böyle bir konuşmanın yapılmasına neden izin verdi? Bu örgüt propagandası neden defalarca alkışlatıldı?

Kaynak: Sabah.com.tr

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Telefon bağlantısı kurgu muydu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz