'Çocuğum olmuyor' diye gitti, rahminden 1 kilo ur çıktı

Niğde'de özel bir hastaneye giderek çocuğunun olmadığını belirten 32 yaşındaki H.A.'nın yapılan kontrolünde rahminde ur olduğu saptandı.

Giriş Tarihi: 12.1.2016 13:34 Güncelleme Tarihi: 12.1.2016 13:57
'Çocuğum olmuyor' diye gitti, rahminden 1 kilo ur çıktı

Ameliyata alınan genç kadının rahminden 1 kilo 10 gram ağırlığında ur çıkarıldı. Böylece genç kadının hamile kalması engelinin ortadan kalktığı bildirildi.

9 yıllık evli olan ancak çocuk sahibi olamayan H.A., 5 Ocak'ta gittiği özel hastanede Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mehmet Boza muayene oldu. Yapılan tetkiklerinde rahminde ur olduğu tespit edilen genç kadın ameliyata alındı.

Başarılı geçen ameliyatın sonunda H.A.'nın rahminden toplam 1 kilo 10 gram ağırlığında olan çeşitli büyüklüklerde 15 parça ur çıkartıldı. Op. Dr. Boz, genç kadının sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, "Hastamız çocuk sahibi olmak istiyordu. Bize geldi ve muayenesini yaptık. Muayene sırasında rahminde halk arasında 'Ur' denilen 15 adet miyom tespiti yapıldı. Hastamızı hemen ameliyata alarak rahmindeki urları çıkardık" dedi.


ÇOCUK SAHİBİ OLABİLECEK


Urların en küçüğünün kayısı, en büyüğünün ise portakal iriliğinde olduğunu ifade eden Op. Dr. Boz şöyle konuştu:
"Ameliyat çok başarılı geçti. Ameliyatın ardından hastamızı 4 gün hastanemizde misafir ettikten sonra taburcu ederek evine gönderdik. Hastamızı daha sonra takibe çağırdık. Hastamız, ur nedeniyle çocuk sahibi olamıyordu. Başarılı geçen ameliyat sonrası sağlığına kavuşan hastamız artık çocuk sahibi olabilecek."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çocuğum olmuyor' diye gitti, rahminden 1 kilo ur çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz