Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sözde aydınlara sert tepki

Türkiye'nin bir çok üniversitesinden akademisyenin imzaladığı bildiriyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ama bu aydın müsveddeleri, ne yazık ki kalkıp devletin bir katliam yaptığından bahsediyor. Ey aydın müsveddeleri siz karanlıksınız, karanlık. Aydın falan değilsiniz" dedi.

Giriş Tarihi: 12.1.2016 14:06
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sözde aydınlara sert tepki

Türkiye'nin birçok üniversitesinden 1100 akademisyenin "Türkiye'yi katliam yapmakla suçlayan" skandal deklarasyonuna Cumhurbaşkanı Erdoğan sert tepki gösterdi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o sözleri:

Türkiye'nin Kürt vatandaşlarıyla hiçbir sorunu yoktur. Yani, Türkiye'de 'Kürt sorunu' diye bir mesele yoktur. Her kesim gibi Kürt kardeşlerimizin kendilerine, yaşadıkları yerlere mahsus sıkıntıları olabilir. Bunları oturur, kendileriyle konuşur, çözeriz.

Bugün Türkiye'nin sorunu dünyada pek çok ülkenin de bizar olduğu terör sorunudur, Kürt sorunu değilidir. Kendimizi aldatmayalım. Bunu çok iyi anlatmamız lazım. Ama bu aydın müsveddeleri, ne yazık ki kalkıp devletin bir katliam yaptığından bahsediyor. Ey aydın müsveddeleri siz karanlıksınız, karanlık. Aydın falan değilsiniz. Sizler ne Güneydoğu'yu, ne Doğu'yu buraların adresini bilemeyecek kadar karanlıksınız ve cahilsiniz. Ama oraları bizler kendi evimizin yolu, adresi gibi çok iyi biliriz.

YABANCI AKADEMİSYENLERE DAVET

Sözde akademisyenler bildirisine imza atan, isimleri bizden ama zihinleri bize yabancı tipleri bir kenara bırakıyorum. Sizden de şimdi bu konuda özellikle bir gayret istiyorum. Bu şekilde düşünen yabancı akademisyenlere benim bir teklifim var, ben kendilerini Türkiye'ye davet ediyorum. Buyursunlar Türkiye'ye gelsinler, öyle kuru kuruya imza atmakla olmaz. Gel Türkiye'ye. A'dan Z'ye Güneydoğu'da, Doğu'da bütün bu bölgelerde ne oluyor, ne bitiyor bunları müdellel olarak biz kendilerine anlatmaya hazırız.
Türkiye'deki sorunlar devlet tarafından hukukun çiğnenmesi mi, terör örgütü tarafından hakların çiğnenmesi mi, görsünler. Ülkemize gelsinler, bölgeyi gezdirelim. Türkiye açısından terör meselesi ortadan konuşulacak bir mesele değil.

"TÜRKİYE'NİN MUHATABI DEĞİLLER"

Bölgedeki operasyonlar Kürt kardeşlerimizin geleceğini garanti altına almaya yönelik. Kendilerine akademisten diyen güruh Türkiye'nin muhatabı değildir. Türkiye son terörist silah bırakana kadar mücadeleyi sürdürecektir.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sözde aydınlara sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz