Financial Times'tan küstah yorum: Türk Ordusu sokak çatışmalarına saplandı

Türkiye'ye yönelik karalama kampanyasını südüren Financial Times gerçekleri görmezden gelerek, "Türk Ordusu Kürtlerle barış görüşmeleri çöktükten sonra şehirde sokak çatışmalarına saplandı" başlıklı skandal bir haberle imza attı. HDP'li Gülten Kışanak'ın ise terörü savunduğu sözlerini görmezden gelip, 'ılımlı siyasetçi' tanımını yapan Financial Times, haddini daha da aşarak hükümeti suçlarken, terör örgütüne tek söz bile söyleyemedi

Giriş Tarihi: 12.1.2016 12:00
Financial Times'tan küstah yorum: Türk Ordusu sokak çatışmalarına saplandı

Batı medyası, Türkiye karşıtı yayın politikasına devam ediyor. Özellikle terör saldırılarının arttığı ve yeniden seçim sürecine girilen şu dönemde, en çok dikkat çeken yayınları yapan ise İngiliz basını.

Kışanak'ı masum gösterme çabaları

Doğu'daki terör operasyonlarını yazan Financial Times, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gülten Kışanak ile yaptığı söyleşiye yer verdi. "Kışanak her patlama sesinde ürküyor" denilen haberde, "Kürtlerle Türk hükümeti arasındaki barış sürecinin bozulmasının ardından bunu neyin izleyeceğinden kaygılandığı" belirtiliyor.

Terörist yerine 'Kürt militan' dedi

'Kürt militanlar Güneydoğu'daki üç şehirde bazı mahalleleri ele geçirdi ve güvenlik güçlerini hedef aldı' denilen haberde, terörist ifadesi yer almadı ve 'şiddet olayları' denildi.

Açık açık hükümeti suçladı

Mehul Sristava imzalı haberde yapılan analizde, "Hükümet Kışanak gibi ılımlı Kürtlere militanlara destek verdikleri iddiasıyla hukuki ve siyasi saldırılarını arttırırken, bir siyasi diyalog ihtimali az ve boşluğu sokak çatışmaları doldurdu" yer alan ifadeleri, gazetenin algı operasyonu amacını açık açık gözler önüne serdi. (Yeni Şafak)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Financial Times'tan küstah yorum: Türk Ordusu sokak çatışmalarına saplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz