İran'dan tarihe geçecek sahtekarlık!

Ortadoğu'yu karıştırmak için Rusya ve Esad rejimi ile iş birliği yapan İran ve onun bölgedeki taşeronu Hizbullah son yaptıklarıyla yuh artık dedirtti. Kızılay'ın Lübnan'daki Suriyelilere yaptığı yardımların üzerindeki Kızılay logosunu söken Hizbullah yerine İran'a ait bir yardım kuruluşunun amblemini yerleştirerek tarihe geçecek bir sahtekarlığa imza attı.

Giriş Tarihi: 13.1.2016 09:35 Güncelleme Tarihi: 13.1.2016 10:25
İran'dan tarihe geçecek sahtekarlık!

Ortadoğu'daki Acem oyunlarına bir yenisi daha eklendi. Türkiye'den Lübnan'da bulunan Suriyeli mültecilere gönderilen Kızılay'a ait yardım paketlerinin üzerindeki logonun Hizbullah tarafından İranlı bir yardım kuruluşunun amblemiyle değiştirildiği ortaya çıktı.

IRAK VE SURİYE'DEN SONRA ŞİMDİ DE LÜBNAN'A GÖZÜNÜ DİKTİ

Ortadoğu'daki mezhepçi politikaları yüzünden Irak, Suriye ve Yemen'i kan gölüne çeviren İran şimdi de gözünü Lübnan'a dikti. Ruhani ve ekibi Ortadoğu'da bölgesel bir güç olmak uğruna her türlü hileye ve sahtekarlığa başvurur hale geldi.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafta Hizbullah'ın Türk Kızılayı'ndan gelen yardım paketlerinin üzerine İran Kızılayı'nın logosunu yapıştırdığı açık bir şekilde görülüyor.

"BİR TEK İRAN YARDIM EDİYOR" ALGISI YARATMAK İSTİYORLAR

Türkiye ve diğer ülkelerinin Lübnan'da bulunan mülteci kampına gönderdiği yardım paketleri bugüne kadar Hizbullah tarafından mültecilere teslim ediliyordu. Maalesef hem Hizbullah hem İran bu durumu kendi lehine kullanmaktan geri durmadı. Bütün yardım kolilerinin üzerine İran damgası yapıştırarak iğrenç bir algı kampanyasının altına imza attılar.

Hizbullah'ın yardım kolileri üzerindeki amblemi değiştirmesinin temel amacı Lübnan'daki mülteciler üzerinde "Size bir tek İran yardım ediyor" algısı yaratmak. Bu sayede hem İran hem Hizbullah ülkedeki nüfuzunu iyiden iyiye artıracağını düşünüyor.

HİZBULLAH İRAN'IN LÜBNAN'DAKİ TAŞERONU

Hizbullah'ın bölgede İran tarafından bir taşeron olarak kullanıldığı herkes tarafından biliniyor. Sosyal medya aracılığıyla ortaya çıkan bu skandal Hizbullah ile Tahran arasındaki kirli ilişkinin ne boyutta olduğunu tüm dünyaya göstermiş oldu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İran'dan tarihe geçecek sahtekarlık!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz