Ölüme böyle gittiler

Canlı bomba saldırısında ölen turistlerin, sabah Karaköy'deki otellerinden çıkıp Sultanahmet'e kafile olarak gidişleri, MOBESE kameralarına takıldı

Giriş Tarihi: 14.1.2016 09:37
Ölüme böyle gittiler

Sultanahmet Meydanı'nda ölen turistler, İstanbul Karaköy'de Billur Sokak'taki Manesol Boutique Galata Otel'de kalıyordu. Patlamadan önceki gece restoranda yemek yediler ve eğlendiler. Olay sabahı, Sultanahmet gezisi için otelden çıkarken çok heyecanlıydılar. Kafile 37 kişiydi. 4 turist geziye katılmak istemedi, otelde kaldı. 33'ü ise tur şirketinin organizasyonuyla tarihi bölgeye gitti. Kafile, Alman Çeşmesi ile Dikilitaş arasında gezerken canlı bomba patladı. 10 Alman turist öldü. Diğerleri ise patlamadan kıl payı kurtuldu. Olayı hafif yaralarla atlatan 11 turist önceki gece otele geri döndü. Şok yaşayan turistlerle ilgilenmek üzere Almanya Başkonsolosluğu'ndan görevliler, otele geldi. Turistlerin oteldeki işlemlerini yürüten Tura Tur Şirketi görevlisi gözyaşları içinde "Ben paramı barıştan kazanıyorum. Bu barışa vurulmuş en büyük darbedir. Müslüman Hıristiyan barışına karşı gerçekleştirilen bir darbedir. Türk turizmine yapılan saldırıdır. Ölen masum insanlar Sultanahmet'e bir heyecan ile gittiler, barış düşmanlarının kurbanı oldular" dedi.

ALMANYA'DAN UYARI
Alman Seyahat Acenteleri Birliği ise dün bir açıklama yaparak İstanbul'da bulunan ya da İstanbul rezervasyonu yaptıranların seyahat acenteleriyle irtibata geçmelerini önerdi. Açıklamada Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan seyahat uyarılarının da dikkate alınması tavsiyesinde bulunuldu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölüme böyle gittiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz