TSK'dan PKK'ya büyük darbe!

TSK: Cizre'de 12, Sur'da 4 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlarda öldürülen toplam terörist sayısı 544'e yükseldi.

Giriş Tarihi: 16.1.2016 15:48 Güncelleme Tarihi: 16.1.2016 15:59
TSK'dan PKK'ya büyük darbe!

AA
Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, 15 Aralık 2015'te Şırnak'ın Silopi, Cizre ve 19 Aralık 2015'te ise Diyarbakır'ın Sur ilçesinde tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik başlatılan operasyonların devam ettiği belirtildi.

Silopi'deki operasyonlarda bugüne kadar 135 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği vurgulanarak, bu teröristlerin önemli bir kısmının vatandaşların ihbarı sonucu kaçarken yakalandığı kaydedildi.

Açıklamada, operasyonlarda 732 el yapımı patlayıcının imha edildiği, 218 barikatın kaldırıldığı ve 31 hendeğin kapatıldığı belirtilerek, "Bölücü terör örgütünün eylem kabiliyeti sonlandırılmakla birlikte, geride kalan hendek ve barikatların ortadan kaldırılması, el yapımı patlayıcıların temizlenmesi ve vatandaşlarımızın güvenliğinin sağlanmasına yönelik arama ve temizleme faaliyetlerine devam edilmektedir. Bu faaliyetin icrası hayati önemi haiz olup, vatandaşlarımızın tehlikesiz bir ortamda huzur içinde yaşamalarına yöneliktir" ifadelerine yer verildi.

Cizre'deki operasyonlarda ilçenin yüzde 67'sindeki hendek ve barikatların kaldırıldığı, bölücü terör örgütü mensubu 308 teröristin etkisiz hale getirildiği, bunlardan bir kısmının da vatandaşların ihbarı sonucu kaçarken yakalandığı vurgulanan açıklamada, operasyonlarda 429 el yapımı patlayıcının imha edildiği, 313 barikatın kaldırıldığı ve 37 hendeğin kapatıldığı belirtildi.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlarda ise ilçenin yüzde 71'inde hendek ve barikatların kaldırıldığı, 58 el yapımı patlayıcının imha edildiği, operasyonlarda bölücü terör örgütü mensubu 101 teröristin etkisiz hale getirildiği, 59 el yapımı patlayıcının imha edildiği, 84 barikatın kaldırıldığı ve 6 hendeğin de kapatıldığı bilgisi aktarıldı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
TSK'dan PKK'ya büyük darbe!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz