NEW YORK TİMES O MİNİK TABUTU NEDEN GÖRMEDİ?

Giriş Tarihi: 17.1.2016 13:27
NEW YORK TİMES O MİNİK TABUTU NEDEN GÖRMEDİ?

Saadet Oruç/Star

Türkiye'de terörün tırmanışı yürek sızlayıcı görüntülerle sürüyor. Bomba yüklü bir araçla Diyarbakır'ın Çınar ilçesi Emniyet Müdürlüğü'ne saldıran terör örgütü, beş aylık bir bebeğin yanmış bedenini, minicik İrem'in minicik tabutunu sonuç olarak gözümüzün önüne bıraktı.
Peki bu tabut yabancı basın yayın organlarında yer aldı mı? New York Times haberlerinde imzasını gördüğüm Ceylan Yeğinsu'dan bir kadın duyarlılığı bekledim.
Akademisyenlerin derdi "katliamcı devlet" sloganı atmak olan bildirisini haber yapan Yeğinsu, ilgili haberinde satıraralarını öyle güzel süslemiş ki, güllük gülistanlık bir siyasi atmosferde durup dururken dava açan-açtıran bir devlet mekanizması resmetmiş.
Tonlarca bombayla saldıran terör örgütü ve onun "sivil-çocuk-kadın ölümleri için özür dileyin" çağrısı yapan uzantısının ulusal sınırları hedefleyen "siyasetini" masum gösterme çabası.
Hendeklerle altı oyulan müzakere masasından hiç bahis yok... Yanan bebek bedenleri, küçücük çocuk tabutları yok. O yazının yanına yorumsuz o fotoğrafı koyma cesaretiniz var mıydı Ceylan hanım?
Uluslararası basında Türkiye'yi doğrayan haberlerdeki Türk imzaları dikkatimi çekiyor. Eleştirdikçe raytinginiz, okunulurluğunuz mu artıyor?
İmzanızı daha da okunur kılmak adına, ülkede olup bitenlerin sadece bir kısmını subjektif bir şekilde mercek altına almak işinize geliyor anlaşılan. Fazla söze gerek yok... İrem'in minicik tabutunun fotoğrafıyla yüzleşecek cesareti gösterin, yeter...

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
NEW YORK TİMES O MİNİK TABUTU NEDEN GÖRMEDİ?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz