FETÖ imamlarından bölücü fetva

Paralel abilerin, "Devlet PKK'yla mücadele ediyor, artık geri adım atalım" diyen örgüt üyelerini, "Önemli olan vatanın bütünlüğü değil" diyerek ikna ettikleri ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 18.1.2016 10:05
FETÖ imamlarından bölücü fetva

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne gelen "Paralel yapı zorla himmet adı altında para topluyor" ihbarı üzerine Mali Suçlar Ekonomi bürosu çalışma başlattı. Bilgiler doğrultusunda İş Dünyası Gelişim Derneği'nin (İŞGED) himmet çalışması yaptığı ortaya çıktı. Operasyonda biri himmet imamı 7 kişi gözaltına alındı. Örgütün elemanlarından F.E'yi takibe alan polis, F.E'nin himmet paralarını sahte bir kimlik numarasıyla havale ettiğini ortaya çıkardı.

BBG evi gibi izliyorlar


Bir öğrenci evine de baskın düzenleyen polis Tacikistanlı bir öğrenciyle birlikte 3 kişiyi gözaltına aldı. Öğrencilerin ev içindeki hareketlerinin kamerayla kontrol edildiği ortaya çıktı.

Örgüt diliyle mesaj


Gözaltına alınan kişilerin konuşmalarını araştıran polis, mesajlarda Türkiye'den terör ağzıyla T.C ile bahsedildiğini ve "Ne PKK'nın küfrü, ne İŞİD'in zülmü ne T.C'nin hükmünü kabul etmek zorundayız" yazıldığını gördü. Bilgiler arasında örgüte Zaman gazetesi aboneliği için çalışın talimatı da yer aldı. Emniyetteki sorgularının ardından mahkemeye sevk edilen 7 kişiden Ramazan B. Mustafa Ö ve Fikret E. tutuklanırken 3 kişi de serbest kaldı. (Akşam)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ imamlarından bölücü fetva
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz