Bursaspor'un yeni başkanı Ali Ay oldu

Bursaspor'un 52. Genel Kurulu'nda oyların büyük çoğunluğunu alan Ali Ay, kulübün 25. başkanı oldu.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 14:28
Bursaspor'un yeni başkanı Ali Ay oldu

Bursaspor'un 52. Genel Kurulu, Tofaş Nilüfer Spor Salonu'nda yapıldı. 2 bin 887 Genel Kurul üyesinin katıldığı kongrede 2 bin 630 oy kullanıldı. Oyların 1691'ini alan Ali Ay, rekor oyla kulübün 25. başkanı oldu. Diğer adaylardan Burhan Vatan 819, Burhan Ilgın ise 93 oy alabildi. 27 oy geçersiz sayıldı.

YÖNETİM İBRA EDİLMEDİ

Genel Kurul Divan Başkanı İlhan Parseker yönetimindeki kongre, dün saat 15.45'de başladı. Mevcut Yönetim Kurulunun faaliyet raporunu Konuralp Yeşil, Denetim Raporunu ise Kaner Yavuz okudu. Daha sonra Başkan Recep Bölükbaşı üyelere seslendi. Gündemin 9. maddesinde yer alan Yönetim Kurulu İbra oylaması yapıldı. Açık oylama ile yapılan oylama sonunda yönetim oy çokluğu ile ibra edilmedi. Denetleme Kurulu'nun ibra oylaması da oy çokluğu ile ibra edilmedi.


ALİ AY REKOR OYLA BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ

Ardından başkan adayları sırasıyla kongre üyelerine hitap etti. Recep Günay, konuşmasının sonunda adaylıktan çekildiğini açıkladı. Başkan adaylarının konuşmalarının ardından oylamaya geçildi. Yaklaşık 9 saat süren genel kurulda, Ali Ay, Burhan Ilgın ve Burhan Vatan yarıştı. Yapılan sayımda, 2 bin 630 oyun, 1691'ini alan Ali Ay, rekor oyla kulübün 25. başkanı oldu. Diğer adaylardan Burhan Vatan 819, Burhan Ilgın ise 93 oy alabildi. 27 oy geçersiz sayıldı.


"HER ŞEYE HAZIRIZ, BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ"

Teşekkür konuşması yapan Ali Ay, "Bana çok güzel bir gururu yaşattınız. Beni Bursaspor başkanı yaptınız. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Her zaman her yerde en büyük Bursa olacak. Bundan kesinlikle emin olun. Biz, yarından itibaren başkanımıza söyledik. Saat 11.00'de eski yönetimden görevi devralacağız. Gece gündüz çalışıp mali disiplini kontrol altına alacağız. Planlarımızı yapacağız. Borçlarımızı uzun vadeye yayacağız. Ondan sonra sportif başarı kendiliğinden gelecek. Hamza hoca işinin başında. Bize 1,5 ay müsaade edecek. Biz de futbolcu ve çalışanların mağdur olmamasını sağlayacağız. Allah bizim ve Bursaspor'un yardımıcısı olacak. Biz her şeye hazırız. Bu işin üstesinden geleceğiz. Bursasporumuzu çok iyi yerlere getireceğiz" dedi.


Bu arada devir teslim töreninin bugün saat 11.00'de Özlüce Tesisleri'nde yapılacağı bildirildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursaspor'un yeni başkanı Ali Ay oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz