Kılıçdaroğlu'nun Hürriyet'ten kovdurduğu gazeteci kim?

Giriş Tarihi: 20.1.2016 10:49 Güncelleme Tarihi: 20.1.2016 11:22
Kılıçdaroğlu'nun Hürriyet'ten kovdurduğu gazeteci kim?

Şimdi aldığım bir "bilgi"yi aktarıyorum: Yılmaz Özdil, Erdoğan'a ve AK Parti'ye yönelik kıyıcı sözleri nedeniyle değil, Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki sert eleştirileri ve ithamları nedeniyle Hürriyet'ten kovuldu. Çünkü Özdil, Kılıçdaroğlu'nu hiç sevmedi. Hakkında olumlu bir tek yazı yazmadı. CHP genel başkanlığına getirildiğinde, "mezar soyguncusu", "talancı" demişti. Geri adım atmadı... Eleştirilerini ve ithamlarını (yeni CHP'yi yeterince Atatürkçü bulmuyordu. Kılıçdaroğlu'nun "proje" olduğunu söylüyordu, birden zuhur eden CHP'lileri "Guguk Kuşu"na benzetiyordu) ağırlaştırarak sürdürdü.
Bu durum, "Gandi" dolduruşuyla Kılıçdaroğlu'nu parlatan Doğan Medya Grubu'nun hoşuna gitmedi. Bu tasarrufları bir yerlere (Erdoğan'a) fatura edileceği için, Özdil'i gözden çıkarmakta zorlanmadılar. (Özdil, eleştirilerine yeni gazetesinde hız kesmeden devam ediyor. İki gün önce, Kılıçdaroğlu'nu yeniden genel başkan seçen delegelere "beyinsiz" dedi.)
Bu bilgi bana inandırıcı geldi. Doğan Medya Grubu, çünkü, CHP'yi (Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP'yi) iktidara taşımak isteyen konsorsiyumun bir uzantısı, bir parçasıydı.
Hatta en önemli parçasıydı... Bu uğurda bir değil, bin Yılmaz Özdil feda edilebilirdi. Nitekim öyle oldu... (Kemal Bey "doğrudan" buyurmamış olabilir ama Hürriyet yönetimi durumdan vazife çıkaracak kadar "akil"di o dönemde.)
Fakat kötü haber: Durum tersine dönmüş görünüyor. Kılıçdaroğlu'ndan umut kestiler. Daha doğrusu, maklubecilerle kurdukları ittifak çökünce "proje" ellerinde patladı.
Bütün o "Sayın Cumhurbaşkanım" hitaplarının, "Başkanlık sistemi mi? Elbette... Hemen tartışalım... Hatta destekleyelim!" çıkışlarının nedeni budur. Başka da bir şey değildir.

Ahmet Kekeç/Star

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'nun Hürriyet'ten kovdurduğu gazeteci kim?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz