Selahattin Demirtaş'ın eşiyle ilgili skandal büyüyor

Selahattin Demirtaş'ın öğretmen eşi Başak Hanım'ın aylardır uğramadığı Diyarbakır Yeşilli'deki o okuldaki öğretmenler ve veliler konuştu. Türkçe öğretmeni olan Başak Demirtaş, Diyarbakır merkeze 50 kilometre uzaklıktaki Yeşilli Köyü Ortaokulu'na 3 yıl önce atandı. Çatışmaların en yoğun yaşandığı Sur İlçesi'nin sakin bir köyü olan Yeşilli'de veliler ve öğrenciler Başak Hanım'ı hatırlamıyor bile.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 09:32 Güncelleme Tarihi: 20.1.2016 09:33
Selahattin Demirtaş'ın eşiyle ilgili skandal büyüyor

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın aylardır gitmediği Yeşilli Ortaokulu'nu Akşam gazetesi görüntüledi. Velilere göre Başak Demirtaş'ın okula gelmemesi Yeşilli Köyü'nün merkeze 50 kilometre mesafede olması. Bugüne kadar 774 gün rapor alan Demirtaş neredeyse 10 yıllık meslek hayatının yarısında okula gitmemiş.

Birçok kez rapor almış


Demirtaş eşinin düşük yaptığını seri ameliyatlar geçirdiğini açıkladı. Ancak Başak Demirtaş raporlu olduğu günlerde ve eğitimin devam ettiği günlerde başta İstanbul olmak üzere birçok etkinlikte gayet sağlık bir şekilde eşinin yanında boy göstermiş. Yeşilli Ortaokulu'nun yetkilileri Başak Demirtaş'ın uzun süredir sağlık sorunları nedeniyle okula devam etmediğini söyledi.

Öğrenciler hatırlamıyor

Başak Demirtaş'ın birçok kez rapor aldığını belirten okul yetkilileri dönem başında merkeze tayin istemeyi düşündüğünü ancak zamanı kaçırdığını söyledi. Okul yetkilileri raporların genelde kansızlık ve gribal enfeksiyon şeklinde geldiğini belirtti. Yeşilli'de köylüler ve öğrenciler, Başak Demirtaş'ı hatırlamıyor bile. Demirtaş'ın 2004'ten beri 774 gün izin kullandığı ortaya çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri eğitim öğretim döneminde ortalama 180 gün görev olduğunu belirterek "Demirtaş meslek hayatının neredeyse yarısını raporla geçirmiş. Raporlarla ilgili 2 müfettiş görevlendirildi" dedi.

8 Ekim 2015 Perşembe


Selahattin Demirtaş taş atılan Hürriyet gazetesini ziyaret etti. Okul dönemi olmasına rağmen yanında eşi Başak Demirtaş da vardı. Demirtaş ya okula gitmedi ya da rahatsızlığı nedeniyle yatak istirahatında olması gerekirken bunu yapmayıp eşiyle İstanbul'da ziyaretlere katıldı!

29 Nisan 2015 Perşembe

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş eşi Başak Demirtaş'la birlikte Taksim'de 1 Mayıs için yapılan basın açıklamasına birlikte katıldı.

9 Haziran 2015 Salı

Selahattin Demirtaş seçim sonrası İstanbul Atatürk Havalimanı'nda görüntülenmişti.

29 Mayıs 2015 Cuma

Selahattin Demirtaş seçim sonrası İstanbul Atatürk Havalimanı'nda görüntülenmişti. Demirtaş'ın yanında okul günü olmasına rağmen yine eşi Başak Demirtaş da vardı.

Kaynak: star.com.tr

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Selahattin Demirtaş'ın eşiyle ilgili skandal büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz