Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diyarbakır'daki alçak saldırıya sert tepki

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da karne dağıtımı sırasında gerçekleşen bombalı saldırıya ilişkin yaptığı değerlendirmede, 'ihanet bildirisi'ni imzalayan akademisyenleri işaret ederek, "Yapılan saldırının arkasında olanlardır bunlar. Biz terörün yanındayız, teröristin yanındayız mesajı veriyorlar" diye konuştu.

Giriş Tarihi: 22.1.2016 14:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diyarbakır'daki alçak saldırıya sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada, "Bu çok çok üzüntü verici bir olay. Bu terör örgütünün ne denli ahlaksız, ne denli alçak, ne denli adi girişimler içinde olduğunu açık ve net ortaya koyuyor. Aslında bu, bin 128 tane imzaya çok ilginç bir cevaptır. Bu sözde akademisyenler kimlerin yanında olduklarını çok açık net ortaya koyuyorlar" ifadelerini kullandı.

"Bugüne kadar okullarımızı yaktılar mı yaktılar..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugüne kadar okullarımızı yaktılar mı yaktılar, camilerimizi yaktılar mı yaktılar, bombaladılar mı bombaladılar, hastanelerimize bunu yaptılar, ambulanslar hakeza. Ambulans şoförlerimizi şehit ettiler mi ettiler. Tüm bunlar ortada ve bugünkü olay da adeta bunun bir zirvesi. Tek tesellimiz şu an itibarıyla o yavrularımızdan şehidimiz yok. Durumlarının iyi olduğuna dair haberi aldım. Bundan dolayı mutluyum."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diyarbakır'daki alçak saldırıya sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz