Davutoğlu: Teröre izin vermeyiz!

Başbakan Davutoğlu, Davos'ta kendisine yöneltilen sokağa çıkma yasaklarına ilişkin soruyu yanıtlayarak, "Çınar'da geçtiğimiz günlerde çocuklar katledildi. Siz olsaydınız bu durumun devam etmesine izin verir miydiniz? Bizim için vatandaşımızın hayat hakkı, birincil haktır" dedi

Giriş Tarihi: 22.1.2016 09:44 Güncelleme Tarihi: 22.1.2016 11:17
Davutoğlu: Teröre izin vermeyiz!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Davos'ta THY tarafından düzenlenen etkinlikte önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamasından satır başları şöyle:

"Demokratikleşme ve reformlardan vazgeçmeyeceğiz. Yeni reformlar ortaya koyma aşamasındayız. Türkiye bölgesinde istikrar adası olmaya devam edecek.

Belçika'da da polis önlemlerinin alındığını görüyoruz. Kamu düzeni sağlanıyor. Ülkemizde de güvenlik önlemleri alıyoruz.

Siz teröre izin verir miydiniz?
PKK, DAEŞ ve DHKP-C konusunda iddialar ortaya atılırken, Çınar'daki saldırıda çocuklar öldü. PKK bu saldırıyı gerçekleştirdi. Siz Türkiye'nin Başbakanı olduğunuzu düşünün: Bunun devam etmesini mi isterdiniz? Sokağa çıkma yasaklarını mı ortadan kaldırırsınız? Hayat hakkı, birinci haktır. Polislerin, doktorların saldırıya uğramasına tabi sessiz kalmayacağız.

Bazı akademisyenler Kürtlerin iradesiyle ilişkili konuyu değerlendirdi. Bu yanlış. Etnik grup üzerinden Türkiye'nin temel olduğu kabul edilemez. Türkiye'de ayrımlar üzerinden hareket edilmiyor. Gelip, şehirlerimizi görebilirsiniz.

Sultanahmet'teki saldırı sonrasında İstanbul'da Paris'teki gibi güvenlik durumlarını göremezsiniz.
Kilis'e gelin
DAEŞ, insanlığa, bölgemize ve İslam'a karşı en büyük tehdit. Mültecilere ilişkin akıllarında soru işareti olanlar Kilis'e gelsin ve durumu yerinde görsün. 700 bin okul çağında çocuk orada söz konusu. Mülteci sorununun temeline inilmeli. Varil bombalarının sivillerin üzerinde kullanılması sorununu ortadan kalkması gerekiyor."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Teröre izin vermeyiz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz