500 bin doları kurtardı ama bir teşekkür duyamadı

Dolandırıcıların İstanbul'dan Şanlıurfa'ya getirttiği Liz Leventer'in 500 bin dolarını kurtaran güvenlik görevlisi: İnsanlık görevimi yaptım ama şoktan teşekkür bile edemedi

Giriş Tarihi: 23.1.2016 12:25
500 bin doları kurtardı ama bir teşekkür duyamadı

Telefon dolandırıcılarının ağına düşen ve İstanbul Nişantaşı'ndaki 1 milyon dolarlık evini 500 bin dolara satıp, Şanlıurfa'ya getiren Liz Leventer'i dolandırılmaktan kurtaran Harran Üniversitesi Eyyübiye Kampusu güvenlik görevlisi İsmail Kakun, SABAH'a konuştu.

EMNİYETTE BİLE ARAMIŞLAR
Leventer'in kardeşini göreceğini söyleyerek üniversiteye girmek istediğini anlatan Kakun şöyle konuştu: "Kardeşinin öğrenci mi yoksa öğretim görevlisi mi olduğunu sordum ama sürekli telefonla konuşuyordu. 'Kardeşinin burada mı' dedim. Tedirgin bir şekilde 'Yok' dedi ve yakınlarda akaryakıt istasyonu olup olmadığını sordu. Ben de hemen karşıdaki istasyonu gösterdim. Çantasını alıp, telaşla taksiden inerek istasyona gitti. Orada da sürekli telefonla konuşuyordu. Böyle olayları çok sık gördüğüm için dolandırıldığını anladım. Yanına gidip 'Sizi dolandırıyorlar yardımcı olalım' dediğimde ise bana parola sordu. Ben de polisi aradım. Sadece vatandaşlık görevimi yaptım. Ama yaşadığı şoktan, bir teşekkür bile edemedi." Bin 200 TL maaş alan ve dikkati sayesinde yüz yıllık maaşı kadar parayı kurtaran 2 çocuk babası Kakun'a, 5 yıldır çalıştığı üniversite yönetimi de teşekkür etti. Bu arada parayı almak için gelen dolandırıcılık çetesi üyelerinden ikisinin yakalanmasına rağmen, diğer çete üyesinin Liz Leventer emniyete götürüldüğünde gizli numaradan arayarak, "Orası gerçek polis merkezi değil, seni dolandıracaklar. Parayı alıp orayı terk et" dediği ortaya çıktı. Dolandırıcıların sürekli dolaştırması nedeniyle taksiye 800 TL ödediği öğrenilen Liz Leventer'in, 500 bin doları son anda kurtarmasına rağmen, "Daha önce kaptırdığım paraları ve Şanlıurfa'ya gelmek için yaptığım masrafı kim karşılayacak" demesi ise polisleri şaşkına çevirdi. Dolandırıcılar Selahattin A. ve Hasan Y. ise tutuklanarak Şanlıurfa cezaevine gönderildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
500 bin doları kurtardı ama bir teşekkür duyamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz