Uğur Mumcu parkı törenle açıldı

Eskişehir’de CHP’li Odunpazarı Belediyesi tarafından yaptırılan, Uğur Mumcu’nun 24 Ocak 1993 tarihinde evinin önünde uğradığı bombalı saldırıda yaşamını yitirdiği, enkaza dönüşen 06 YR 245 plakalı otomobilinin de sergilendiği Uğur Mumcu Parkı düzenlenen törenle açıldı.

Giriş Tarihi: 24.1.2016 13:17 Güncelleme Tarihi: 24.1.2016 13:27
Uğur Mumcu parkı törenle açıldı

Büyükdere Mahallesi Buse Sokak'taki 'Uğur Mumcu Parkı'nın açılışına Büyükşehir Belediyesi Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen, CHP'li milletvekilleri, Odunpazarı ve Tepebaşı Belediye Başkanları ve Uğur Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu ve çok sayıda kişi katıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de "23 yıl önce, yine böyle soğuk bir günde, evinin önünde arabasına bindiği anda Uğur Mumcu'yu alçakça, haince bir suikastla bizden koparmışlardı. Odunpazarı, Tepebaşı ve Büyükşehir belediyelerinin katkılarıyla meydana getirdiği bu parktaki anıt dünyada eşi olmayan bir anıt. İşlenen bir cinayetin ve Uğur Mumcu'ya yapılan haince, alçakça saldırının insanın insana yapabileceği kötülüklerin ne kadar sonsuz olduğunu somut bir şekilde ortaya koyan bir anıt" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Uğur Mumcu parkı törenle açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz