'Konsomatris' baskınından 10 günlük bebek çıktı

İstanbul'da bir mekana baskın yapan polisler 36 konsomatris kadını kurtararak koruma altına aldı. Baskında 10 günlük bir bebek bulundu. Mekan sahibi gözaltına alındı

Giriş Tarihi: 29.1.2016 11:57
'Konsomatris' baskınından 10 günlük bebek çıktı

İstanbul Polisi, önceki gece saat 03.00 sıralarında Fatih'te yer alan bir otelin eğlence mekanına fuhuş baskını yaptı. Polisi harekete geçiren ise bir ihbar oldu. Hasta bakıcı olarak yüklü miktarda para kazanma vaadi ile internet üzerinden tuzağa düşürülerek İstanbul'a gelen yabancı uyruklu kadınların konsomatris olarak kullanıldığı ve yabancı uyruklu kadınların para karşılığında fuhuşa zorlandıkları iddia edildi. Son iki yıl içerisinde üçüncü kez baskın yapılan mekanın müdürü Kadir S. gözaltına alındı. Operasyon yapılan mekanda bulunan Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Özbekistan ve Rusya uyruklu 36 konsomatris kadın koruma altına alınarak emniyete götürüldü.

ÜCRETLERİ KADEH BAŞINA...

'Konsomatris' kadınların mekana gelen müşterilerin masalarına oturarak kendilerine içki ısmarlattıkları ve kadeh başına ücret aldıkları belirlendi. İddialara göre; kadınlar oturdukları masaların hesaplarının yarısını ücret olarak alıyordu. Kadınların para karşılığında anlaştıkları kişilerle fuhuş yaptıkları da öne sürüldü. Baskında koruma altına alınan Moldova uyruklu Ludmila S.'nin (24) kız bebeği olduğu ortaya çıktı. Diana isimli bebek 10 günlüktü. İddialara göre; Ludmila S. dokuz ay önce para kazanmak için geldiği İstanbul'da evlilik dışı bir ilişkiden bebeği oldu ve doğumu İstanbul'da yaptı. Mekanın müdürü olan Kadir S. hakkında 'Fuhuşa aracılık etmek ve yer temin etmek' suçlarından dolayı yasal işlem yapıldığı bilgisine ulaşıldı. Sağlık kontrollerinden geçirilen kadınlar sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne sevk edildi. Öte yandan geçtiğimiz hafta fuhuştan gözaltına alınan Afrika kökenli bir kadının da iki aylık hamile olduğu ve yedi aylık bebeği bulunduğu öğrenildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
'Konsomatris' baskınından 10 günlük bebek çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz