Doğan-Arınç koalisyonu

Başbakan yardımcılığı günleri geride kalan Bülent Arınç, siyasetten uzaklaşınca FETÖ lideri Gülen’in avukatlığını yapmayı isteme ve kartel medyası Aydın Doğan’dan özür dileyecek kadar ileri gitti.

Giriş Tarihi: 31.1.2016 15:48 Güncelleme Tarihi: 31.1.2016 15:48
Doğan-Arınç koalisyonu

1 Kasım seçimlerine bir hafta kala CNN Türk'e yaptığı açıklamalarla AK Parti'deki dava arkadaşlarını hedef alan eski AK Partili Bülent Arınç, şimdide Türkiye'nin yurtiçi ve yurtdışında terörle mücadele ettiği kritik dönemde yine CNN Türk'te sahne aldı. Arınç, 1 Kasım seçimlerinde emekli olduktan sonra adeta 'saf değiştirdi'. Gezi eylemcilerinin sözcülüğüne de soyunan Arınç, açıklamalarıyla Türkiye düşmanlarının değirmenine su taşımakla kalmadı, yıllarca hedef aldığı Aydın Doğan'ı geçmişte zaman zaman eleştirdiğini belirterek, "Hakkında pek çok konuda yanlış düşündüğümü sonradan öğrenmiş birisiyim" diyecek kadar safını belli etti.

CNN Türk'te Taha Akyol'un, Eğrisi Doğrusu programına katılan Arınç, HDP ve PKK'nın ilan ettiği özerklik, açtığı hendekler ve güvenlik güçlerine yönelik saldırıları sonucunda Çözüm Süreci'nin 'Buzdolabına kalktığını' görmezden gelerek "HDP dışında başka aktör yoksa onu güçlendirmek gerek. Çözüm süreci yarından tezi yok başlatılmalıdır" dedi.

PARALEL'İ DE SAVUNDU

FETÖ'yü de savunan Arınç, "O kadar dava var ki üstüme cübbeyi (avukatlık cübbesini) tekrar geçirmek istiyorum. Bunlar okuldan alınan öğretmenler, Bank Asya'ya para yatırdığı için silahlı terör örgütüne üye olmaktan yargılanıyor" dedi. Doğan, bu yayınla 1 Kasım öncesi düşmanca yayın politikalarına yeniden döndüğünün işaretini vermiş oldu.

STAR

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğan-Arınç koalisyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz