Bakan Çelik fırıncıları topa tuttu!

Bakan Faruk Çelik, ekmek zammı ile ilgili olarak fırıncılara resti çekerek, ''Ya bize gelip açıklama yapacaklar ya da fiyatı düşürecekler'' dedi.

Giriş Tarihi: 1.2.2016 15:45
Bakan Çelik fırıncıları topa tuttu!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik Habertürk TV'de ekmek zammına ilişkin çok sert konuştu. Ekmeğe yapılan zamla ilgili ''Ne değişim oldu da yüzde 33 zam yaptınız ekmeğe?'' diye soran Bakan Çelik, ''Ya gelecek bize 'maliyetlerimizde şu şu artış oldu' diyecekler, bunu yapamıyorlarsa da fiyatı düşürecekler.'' diye rest çekti.

Bakan Çelik'in açıklamaları şöyle;

"BİZİM HESABA GÖRE 61 KURUŞ..."
Ekmek fiyatı 1,25 lira. Bu yüksek bir fiyat. Biz maliyeti çıkardık. Ekmekte maliyet 48 kuruş, bütün karları koyduğunuzda 61 kuruş oluyor. Milimetrik bayi karı, asgari ücret artışı da içinde olmak üzere yaptığımız hesaptan çıkan ücret 61 kuruş.

"GİRDİLERDE ZAMMA SEBEBİYET VERECEK BİR ARTIŞ OLMADI"
* Ne değişim oldu da yüzde 33 zam yaptınız ekmeğe? Ya gelecek bize 'maliyetlerimizde şu şu artış oldu' diyecekler, bunu yapamıyorlarsa da fiyatı düşürecekler. Ekmek fiyatında zam için serbest piyasaya sığınmalarını kabul etmiyoruz. Girdilerde böyle bir zamma sebebiyet verecek bir artış olmamıştır.

"STANDARDI BULUNMALIDIR"

* Kendi işletme eksikliklerini milletin ekmeği ile oynayarak gideremezler. Bunun standardı bulunmalıdır. İşletme yanlışlarından doğan hataları da vatandaşın sırtına kimse yüklememelidir.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Çelik fırıncıları topa tuttu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz