Gençlik kampında ikinci Yasin Börü vakası

Mersin’deki gençlik kampında kan donduran bir vahşet yaşandı. PKK sempatizanı öğrenciler Yasin Börü'nün okul arkadaşı 17 yaşındaki Cafer Hüseyin Gizli'nin boğazını keserek katletti.

Giriş Tarihi: 1.2.2016 11:48
Gençlik kampında ikinci Yasin Börü vakası

Mersin'de Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Kapızlı 23 Nisan Gençlik ve İzcilik Eğitim Kampı'nda kalan M.D. (17) ile Cafer Hüseyin Gizli (17) arasında çıkan tartışma kanlı bitti. Yemekhanede başlayan tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle boğazı kesilen Gizli, hastanede yaşamını yitirdi. M.D'nin kampa Hakkari'den, Hüseyin Gizli'nin ise Diyarbakır'dan katıldığı bildirildi. Bakanlık olayı soruşturması için müfettiş görevlendirdi.

Cinayetle ilgili farklı iddialar da gündeme geldi. Kamptaki PKK sempatizanı öğrencilerin dindar öğrencilere sözle sataştığı, bu nedenle çıkan kavgada PKK sempatizanı bir öğrencinin Gizli'yi katlettiği öne sürüldü. Olayla ilgili M.D'nin yakalandığı ve 16 kişinin gözaltına alındığı iddia edildi. HÜDA PAR'lı M. Salih Gizli'nin oğlu olan Hüseyin Gizli, PKK'lıların 6-7 Ekim'de katlettiği Yasin Börü'nün aynı okuldan arkadaşıydı.

KEMAL?GÜMÜŞ/STAR

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlik kampında ikinci Yasin Börü vakası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz