Kürt sanatçı Şivan Perwer’den HDP’ye sert tepki: Çiyager’e saldırı faşistliktir

Kürt sanatçı Şivan Perwer, HDP’nin kendisinden olmayanı ‘karşıt’ olarak yaftaladığını belirterek, “Bunlar faşizmin biçimleri, sakın demokrat olduklarını iddia etmesinler” dedi

Giriş Tarihi: 2.2.2016 11:03
Kürt sanatçı Şivan Perwer’den HDP’ye sert tepki: Çiyager’e saldırı faşistliktir

Ünlü Kürt sanatçı Şivan Perwer, STAR'a yaptığı açıklamada HDP ve PKK'yı eleştiren Kürt sanatçı Çiyager'e yapılan saldırıyı kınadı. Perwer, saldırıyla ilgili 'siyasi hareket faşizmi' dedi. HDP'nin faşizan yöntemlere başvurduğunu belirten Perver, "Kendisinden yana olmayan herkesi 'karşıt' olarak yaftalıyor. 'Ya benden yana olursun ya da karşımda' diyor. Bunlar faşizmin biçimleri. İnsanları senden yana yahut senin karşında olmaya mecbur bırakman hiç de doğru değil" diye konuştu. Çiyager'e yönelik saldırının kabul edilmez olduğunu belirten Şivan Perwer, "Sanatçı, milletin umut ve moralinin artması için hizmet eder, bir parti için değil" ifadesini kullandı.

DEMOKRAT DEĞİLLER


Şivan Perwer, "Sanatçı ve aydınlara saldırı, faşist saldırıdır. Bu saldırıyı gerçekleştiren güç ve hareket, demokrat olduğunu sakın iddia etmesin; demokrat değildir! Kendileri kaybeder, bozguna uğrarlar. Bu tür güç ve hareketler dünyadaki benzerlerine bakıp ibret alsınlar" dedi.

BEN DE MARUZ KALDIM

Saldırılara kendisinin de maruz kaldığını hatırlatan Perwer, "Zorluklara ve saldırılara maruz kalsalarda boyun eğmesinler. Boyun eğen gerçek sanatçı da eğen gerçek aydın da değildir. Zira o hayatın gerçeğini dile getirmektedir" ifadesini kullandı.

Öte yandan Çiyager'in darbedilmesiyle ilgili başlatılan soruşturmada gözaltına alınan S.A ve Y.A tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Kürt sanatçı Şivan Perwer’den HDP’ye sert tepki: Çiyager’e saldırı faşistliktir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz