'Mültecilere desteğinizi hayranlıkla izliyoruz'

Şili Dışişleri Bakanı Heraldo Munoz da BM konferansında yaptığı konuşmada "Yalnızca Şili adına değil Latin Amerika için söylüyorum.

Giriş Tarihi: 3.2.2016 10:29
'Mültecilere desteğinizi hayranlıkla izliyoruz'

Ülkenizin mültecilere verdiği desteği hayranlıkla izliyoruz. İleriki süreçte mültecilere dair daha büyük felaketleri önlemek için yeni bir eğilim ve erken uyarı metotları kurulması gerekir.Bu anlamda Türkiye tavrı hayranlık verici. Türkiye orta ve uzun vadede aldığı tedbirlerle mülteciler konusunda kendi kaynaklarını kullandı ve istihdamları konusunda büyük çaba sarf etti. Mülteciler meselesi finansman problemleri ve kurumlararası koordinasyon sıkıntıları nedeniyle büyük bir soruna dönüştü. Bu konuya yalnızca Türkiye'nin değil tüm dünyanın bir çözüm bulması gerekir. BM Konseyi'nde mülteciler konusunda çözüme yönelik alınacak kararlarla Şili ve Latin Amerika çözümün paydası haline gelecek." dedi.

İSTANBUL'DA DEV ZİRVE
ECLAC İdari Sekreteri Alicia Barcena da 2 milyondan fazla mülteciyi barındıran bir ülke olarak Mayıs ayında İstanbul'da yapılacak ve ilk kez düzenlenecek Dünya İnsani Yardım Zirvesi konusunda aldığı sorumluluk nedeniyle Türkiye'yi tebrik etti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
'Mültecilere desteğinizi hayranlıkla izliyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz