Obama'nın temsilcisi PKK'lıdan plaket aldı!

Beyaz Saray'ın DAEŞ ile mücadele temsilcisi, Rojava'ya gitti. Kendisini Rojava Ordusu Komutanı olarak tanıtan Polat Can'ın elinden plaket aldı. Polat Can'ın ise gerçekte PKK'lı bir terörist olduğu çıktı...

Giriş Tarihi: 3.2.2016 11:20
Obama'nın temsilcisi PKK'lıdan plaket aldı!

ABD Başkanı Barack Obama'nın DAEŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, Kobani'ye gitti. Fransız ve İngiliz yetkililerle beraber Suriye Demokratik Güçleri'ni ziyaret etti. İçinde çok sayıda PYD ve YPG üyesinin bulunduğu grupla uzunca toplantılar yapan McGurk, aynı zamanda bölgede birçok isimle temasta bulundu. McGurk'ün teması, üst düzey bir ABD'li yetkilinin Suriye topraklarına yaptığı ilk ziyaret olarak kayıtlara geçti. Ancak Türkiye'nin ABD'ye ısrarla direttiği 'PYD ile PKK aynı terör örgütüdür' tezi de bu ziyaretler sırasında ispatlandı. McGurk, kendisini Rojava Ordusu Komutanı olarak tanıtan Polat Can'a bir ödül verirken, karşılığında YPG armalı bir plaket bile aldı. Ancak Polat Can'ın aynı zamanda Kandil kamplarında eğitim gören ve Türkiye'deki terör saldırılarında bizzat yer alan bir PKK'lı terörist olduğu ortaya çıktı.

BEYAZ SARAY NE CEVAP VERECEK?

McGurk'ün PYD ziyareti ABD'de Cumhuriyetçiler'in de tepkisini çekerken; Beyaz Saray 'ın Obama'nın danışmanlığını yapan McGurk'ün bir PKK'lı terörist ile görüşmesini nasıl değerlendireceği merak konusu oldu. ABD Dışişleri Bakanlığı'nın McGurk'ün ziyaretine ilişkin bir açıklama yapmadığı da belirtildi.

PYD SİLAHLARI SUR'DA ÇIKTI

Sur'da güvenlik güçlerinin, sıkışan teröristlere dağıtmak için getirildiği sırada iki ayrı operasyonda ele geçirdiği silahlar PYD'nin çıktı. Yapılan incelemede Rus yapımı bir Biksi makineli tüfeğin daha hiç kullanılmadığı, 2015 model el bombalarının da ABD, Almanya ve Fransa'nın DAEŞ'le mücadele adı altında PYD'ye gönderdiği bombalar olduğu belirlendi.


PKK'LI TERÖRİST: POLAT CANBEYAZ SARAY TERÖRLE MÜCADELE TEMSİLCİSİ: BRETT MCGURK
Başkan Obama'nın danışmanlığını yapan Brett McGurk, Dışişleri Bakanı John Kerry ile de beraber çalışıyor.

Polat Can yıllarca Kandil başta olmak üzere birçok PKK kampında eğitim aldı. Türkiye içindeki eylemlerde bulundu. PKK kıyafetini çıkartıp sözde Rojava ordusu komutanı olduğunu iddia etti. Ama teröristlikten kurtulamadı. Beyaz Saray danışmanı, PKK'lı teröriste verdiği ödül karşılığında bir plaket aldı.

PKK'DA BÖYLETerörist Polat Can, Kandil'deki terör kamplarında böyle poz vermişti.

Dost ve müttefik ülke ABD, ikiyüzlü siyaset izledi. Teröre sözde karşı çıktığını söyledi. Ama bölücü örgüt PKK'ya el altından silah ve cephane
verdi. Türkiye'nin uyarılarını geçiştirdi.

Hatta Başkan Yardımcısı Joe Biden, İstanbul'a geldi. Gözümüzün içine baka baka "PKK bizim için de terör örgütü ama PYD aynı değil. Onlar IŞİD'le mücadele ediyor" dedi.

PYD'DE BÖYLE
PKK'lı Can, Kobani'de ise PYD terör örgütü nün sözde üniformasını giydi. Obama'nın temsilcisi McGurk'la zirve yapıp desteklerinden ötürü bir de üzerine plaket verdi.

Bütün bunlar yetmedi. Başkan Obama'nın temsilcisi Brett McGurk, Suriye'ye gitti. Kobani'deki kampları ziyaret etti. Sözde "Rojava Ordusu"nu temsil eden PKK'lı hainle fotoğraf çektirdi.

Terörist Polat Can, o fotoğrafı, kamplardaki görüntüleriyle internette sergiledi. "ABD arkamızda" dedi. PKK ile PYD'nin aynı olduğunu gösterdi. Ama ABD, bunu da görmedi, görmek istemedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama'nın temsilcisi PKK'lıdan plaket aldı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz