"Cumhuriyet'in finansı kimden?"

Cumhuriyet'in, kovduğu köşe yazarı CHP'li vekil Balbay: Cumhuriyet 'FETÖ finanse ediyor' iddialarını yanıtlamalı. Gülen'in her şeyini mubah görüyorlar. Balbay Bugün gazetesine verdiği mülakatta ise kendisini kovduranın Gülen olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 4.2.2016 10:19
Cumhuriyet'in finansı kimden?

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, köşe yazılarına son veren Cumhuriyet gazetesine ağır suçlamalarda bulundu. SABAH'a özel açıklamalarda bulunan Balbay, "Cumhuriyet'te FETÖ'cülükten Kürtçülüğe kadar her şey serbest" şeklindeki sözlerine ise şöyle açıklık getirdi:

PARALEL TEPKİSİ:
Cumhuriyet'in içinde bulunduğu durum "12 Eylül'den beter bir tablo. Hiçbir devlet, içindeki farklı yapılanmaları, yapılanma içindeki kişi ya da grupları kabul etmez, bu suçtur. Gazete Gülen grubunun yaptığı her şeyi mubah görüyor, onlara haksızlık yapıldığını savunuyor. Oysa bu yapılanmanın devlet içinde hangi noktalara geldiğini en çok gündeme getiren Cumhuriyet'ti. Balbay'a tahammül edemiyorlar ama Fetullah Gülen'in her şeyine sayfalarında yer veriyorlar. Gazete yönetimi "Cumhuriyet'i FETÖ finans ediyor" iddialarına açıklama getirmeli.

KİMLİĞİNDEN UZAKLAŞTI:
Cumhuriyet'in adını Atatürk verdi. Ancak bugün köklerinden ve kimliğinden uzaklaştı. Gazetenin çizgisine saygısı olmayan, eskiden Cumhuriyet'e hakaret etmiş kişiler yazar yapılıyor. Kürtlerin hakları önemli. Ama Kürt sorunu ayrı, Kürtçülük ayrı. Kürt illeri tanımını gazetede görünce irkildim.

İNSAN HAKKI İHLALİ:
Gazetede bir dağınıklık var, neyi savunup neyi savunmadığı belli değil. Bir yandan insan hakkı ihlali haberi yaparken bir yandan izindeyken beni işten çıkarmaları da insan hakkı ihlali.

"BENİ KOVDURAN FETULLAH GÜLEN"

FETÖ'ye yönelik sert eleştirileri ile gazete yönetiminin gözüne batan Balbay öte yandan Bugün gazeteine yaptığı açıklamada, Cumhuriyet'ten uzaklaştırılmasında FETÖ'nün parmağının olduğunu söyledi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
"Cumhuriyet'in finansı kimden?"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz