Bülent Arınç kaybedenlerin safına geçmeyi tercih etti

Giriş Tarihi: 5.2.2016 12:35
Bülent Arınç kaybedenlerin safına geçmeyi tercih etti

Neden konuşma gereğini, hem de ilginç zamanlamaları tercih ederek duydu? Bu konuşmaların kendisine ve AK Parti'ye ne faydası oldu? Sayın Arınç, 7 Haziran'dan sonra ısrarla AK Parti-CHP koalisyonu istedi. Bunu televizyonlarda da söyledi. Üstelik Kılıçdaroğlu'nun sorumlu davrandığını belirtti. "Sizce sorumlu kim" sorusu üzerine "Ona girmem, konu başka yerlere gider" diyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı işaret etti. Ama şimdi görüyoruz ki CHP ile koalisyon AK Parti'nin intiharı olurmuş. Bu felâketten AK Parti'yi Erdoğan kurtardı. Sayın Arınç bu konudaki yanlışından pişmanlık duyduğunu ve Erdoğan'ın liderliğinin takdir edilmesi gerektiğini hiç söylemedi.

Bugün, 1 Kasım seçimlerinden sonra Türkiye tek başına iktidar olan AK Parti ile istikrarı yakalamışken, üstelik PKK terörü azdırılmış, her gün şehitler verirken, Sayın Arınç yine ters konuşuyor. CNN Türk'te Taha Akyol'un Eğrisi Doğrusu programında "Dolmabahçe mutabakatını" gündeme getirerek böylesine kritik bir dönemde Erdoğan'ı suçluyor. Ne elde edeceksiniz Sayın Arınç? Bunu neden yapıyorsunuz? Gün, zihinleri bulandırma günü değil ki. PKK terörüne, hendeklere, suikast silahlarına, devlete silahlı isyan etmeye dair konuşmanız gerekmez miydi?
Tam da bütün Erdoğan düşmanlarının, AK Parti muhaliflerinin söylemine sarılmanız, Doğan medyasını arkalamanız AK Parti tabanını nasıl üzüyor farkında değil misiniz? Kaybedenlerin safında yer almanız sizi hiç rahatsız etmiyor mu? Kimin değirmenine su taşıdığınızın farkında değil misiniz?
Sayın Arınç, siz bir defasında "yeni Genel Başkan ve dolayısıyla Başbakan arayışları sürecinde ismi geçenlerden birisi olarak ben ve bazı arkadaşlarımız da yarışın içindeydik" dediniz. Şimdi sizin için üzülen, kızan insanlar, "başbakan olsaydı, böyle yapmazdı" diyorlar. "Bu partiye dışarıdan gelenlere bile bizden daha fazla değer verilmiştir" sözünüzü hatırlayanlar, "mesele bu mu?" diye soruyorlar.

Sayın Gül ve Arınç, muhalif cephenin Erdoğan'a ve AK Parti'ye karşı kendilerinden medet umdukları insanlar haline geldiler. Bu da onları takdir etmiş, sevmiş insanlar için gerçekten üzücü.. Dışarının ve içerinin tahrikleriyle bazı hesaplara alet olup Erdoğan'ın karşısına çıkarlarsa, Gül de Arınç da kaybedecektir. Millet, Gezi olaylarında, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ve 1 Kasım'da olduğu gibi yine Erdoğan'ı destekleyecektir.
Hüseyin Gülerce/Star

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bülent Arınç kaybedenlerin safına geçmeyi tercih etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz