G.Saray'ı avukat Dupont savunacak!

Sarı-kırmızılılar, şike süreci sırasında Fenerbahçe'yi de savunan dünyaca ünlü avukatlardan Jean Louis Dupont ile el sıkıştı Yaşanan süreci incelemeye alan Belçikalı avukat, Galatasaray'ın Avrupa'dan men cezası almaması için her şeyi yapacağını bildirdi

Giriş Tarihi: 5.2.2016 14:46
G.Saray'ı avukat Dupont savunacak!

Galatasaray Kulübü, UEFA ile 12 Şubat 2016 tarihinde yapacağı tarihi zirve için çok önemli bir hamlede bulundu ve dünyaca ünlü avukat Jean Luis Dupont ile anlaştı. UEFA'nın Finansal Fair Play kurallarına uymadığı gerekçesiyle Avrupa kupalarından 1+1 yıl men edilmesi istenen Galatasaray'ın kaderi 23 Şubat'ta belli olacak. Sarı-kırmızılı yöneticileri 12 Şubat'ta son kez dinleyecek olan UEFA yetkilileri, ardından da ceza verip vermeyeceklerini karara bağlayacak.

Birlikte çalışıyorlar

Galatasaray Yönetim Kurulu bu toplantıda elini sağlamlaştırmak için dev bir adım attı ve spor hukuku konusunda uzman olan dünyaca ünlü avukat Jean Luis Dupont ile anlaştı. Sarı-kırmızılı ekibin hukukçularıyla birlikte hareket eden ve yaşanan süreci en ince ayrıntısına kadar araştıran ünlü avukatın, Galatasaray'ın ceza almaması için elinden gelen her şeyi yapma sözü verdiği ifade edildi.

Futbol tarihine geçti

Futbolda transferin çehresini değiştiren Bosman kanunlarını çıkaran Dupont, 2010 yılında da Mourinho'nun UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi üzerine Portekizli hocanın avukatlığını yapmıştı. Dupont aynı zamanda şike süreci sırasında Fenerbahçe'nin UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu'na karşı CAS'a açtığı davayı da yürütmüştü.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
G.Saray'ı avukat Dupont savunacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz