Yanardöner Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, terörle mücadele, sınır ihlali yapan Rus uçakları ve İHL'ler gibi konulardaki farklı açıklama ve uygulamaları "riyakarlık" olarak değerlendirildi.

Giriş Tarihi: 6.2.2016 10:36
Yanardöner Kılıçdaroğlu

Hendekçi teröristlere "Arkadaş" diyen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun şehit cenazelerinde boy göstermesi ikiyüzlülük olarak yorumlandı.

Partisinin milletvekilleri de liderlerinden geri kalmıyor. Ataşehir'deki Buzgate skandalıyla Meclise giren Gamze İlgezdi, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ile birlikte bir süre önce PKK'lı teröristin cenazesinde gözyaşı dökerken, Tanrıkulu'nun da aralarında bulunduğu CHP heyeti hazırladıkları Güneydoğu raporunda "devletin katliam yaptığı" vurgulandı.

Kılıçdaroğlu, Diyarbakır ziyaretinde, hendekçi teröristler için "Barikatları kuran arkadaşlar" ifadesinden sonra, son zamanlarda şehit cenazelerinde ön saflarda yer tuttu.

RUS UÇAĞI ÇARKI

Sınırlarımızı ihlal eden Rus uçağının vurulması konusunda, "kaygılıyım" diyen Kılıçdaroğlu, son ihlalde ise "Sınırlarımız ihlal ediliyorsa gereği yapılmalıydı" dedi. Süleyman Şah Türbesi'nin yeri değiştirilmede de farklı açıklamalar yapan seçim mitinglerinde " İmam Hatip okullarını kuran zaten CHP" dedi. Ancak seçim beyannamesine İHL'lerin orta kısmını by-pass edecek düzenlemelere yer verdi.

DERSİM HANDİKAPI

Kılıçdaroğlu Dersim olayları konusunda "Dersim'i tarihçiler incelemeli" dedi. Ertesi gün Başbakan Tayyip Erdoğan'ın özrünün yeterli olmadığını Cumhurbaşkanı'nın özür dilemesi gerektiğini söyledi. Daha sonra Dersim'de isyan olduğu ve dönemin şartları içinde değerlendirilmesi gerektiğini açıkladı. Bir süre sonra özür dilemenin kin ve nefret tohumu ekmekle eş anlamlı olduğunu ifade etti.

Kaynak: Star

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Yanardöner Kılıçdaroğlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz