İş arayanlara fırsat doğdu!

Ancak bu fırsat okyanusun ortasında, yılda sadece 60 gün ulaşım imkanı bulunan Tristan da Cunha Adası'nda. Tarım danışmanı olarak çalışmak isteyenlerin ücra adaya gitmek için sihirbazlık yapması gerekiyor

Giriş Tarihi: 10.2.2016 10:46 Güncelleme Tarihi: 10.2.2016 11:28
İş arayanlara fırsat doğdu!

İşsizlikten yakınanların sayısı artarken, internetten verilen sıra dışı bir iş ilanı herkesi şaşkına çevirdi. Çünkü bu iş ilanı dünyanın öbür ucundaydı. Buna göre; Atlantik Okyanusu'nun güneyinde bulunan ve dünyanın ulaşımı en zor noktalarından biri olan Tristan da Cunha Adası'nda çalışmak üzere tarım danışmanları aranıyor.

GELİRİ CEBİNDE KALACAK
Bu çok küçük ve neredeyse dünyanın kalanından izole durumdaki adada çalışmayı kabul edenlerin yol ve konaklama masrafları da karşılanıyor. Yani bu uzak adada tarım ve hayvancılık üzerine çalışmayı kabul eden kişinin tüm geliri 'cebinde' kalacak.Tristan da Cunha Adası Güney Afrika'dan bin 500 mil, Güney Amerika'dan 2 bin mil uzaklıkta ve okyanusun tam ortasında. Bir havalimanına sahip olmayan ada, yıl boyunca sadece 60 gün 'erişilebilir' oluyor. Üstelik bunun için Güney Afrika'ya 6 günlük ya da Güney Atlantik Okyanusu üzerinden 1 aylık deniz yolculuğunu göze almak gerekiyor. Adanın gelirinin çoğu kerevit ve Tristan kaya ıstakozu ticaretinden geliyor.

YARI İNZİVA BİR HAYAT
Bu durum, taze sebze ve meyve temini için de büyük zorluk yaratıyor. Şu anda adada sadece patates yetişiyor ama ithal gıdalara bağımlı yaşamak istemeyen ada halkı, meyvesebze yetiştirmek istiyor. Yeni iş pozisyonunun amacı da bu. Tristan'da en az 2 yıllık bir süreyi taahhüt edeceğiniz 'yarı inziva' bir çalışma dönemi aklınıza yatıyorsa başvuru için şu bilgilere sahip olmanız gerekiyor:

ARANAN ÖZELLİKLER

  • Meyve bahçesi oluşturma, yönetme ve geliştirme.
  • Hayvancılık için modern ilaç tedavisi.
  • Ekilebilir ürün rotasyonu.
  • Seralarda sebze üretimi.
  • Hayvan bakımı ve genel hayvancılık.


DÜNYANIN EN ÜCRA KÖŞESİ
Tarım ve hayvancılık konusunda bilgisi olanları adalarına davet eden Tristan'lılar, bugüne kadar çağrılarına cevap alamamaktan yakınıyor. Sadece kerevit ve kaya ıstakozu ticareti yapılan adada tarım adına ise patates ekimi yapılıyor. Ada halkı çalışmaya gelecek tarım danışmanlarını el üstünde tutacaklarını vurguluyor.
KAYNAK:TAKVİM

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İş arayanlara fırsat doğdu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz