Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım toplayan otobüse çirkin saldırı

Başkent’te, 3 kişi, Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım toplayan özel halk otobüsünü bastı. Otobüsün içinde tehditler savuran şahıslar, Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım toplanmasına izin vermeyeceklerini söyledi. Halk otobüsü içinde yaşanan gerilim dolu anların cep telefonuyla çekilen görüntüleri, sosyal paylaşım sitelerinde paylaşıldı.

Giriş Tarihi: 14.2.2016 15:05
Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım toplayan otobüse çirkin saldırı

Ankara Mavi Özel Halk Otobüsü Esnafları, 13 şubatta 1 günlük gelirlerini Bayırbucak Türkmenleri'ne yardım için gönderme kararı aldı. Özel halk otobüsü esnafının anlamlı yardım kampanyasını sindiremeyen bir grup, Beştepe - Ege Mahallesi hattında çalışan bir özel halk otobüsünü yolcuymuş gibi durdurdu. Otobüsün içine tehditler savurarak giren 2 kişi, muavinin üzerine yürüdü. Bu sırada bir kişi de otobüsün önündeki "Bugün araçlarımızın tüm kazancı Bayırbucak Türkmenleri için" yazılı pankartı kaldırdı.

"BU YARDIMLAR BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİ'NE GİTMEYECEK"

İçinde çocuklarının da bulunduğu halk otobüsünde gergin anların yaşanmasına neden olan eylemciler, "Bayırbucak Türkmenleri'ne bu otobüste yardım toplanıyor. Bu otobüste Bayırbucak Tükmenleri'ne yardım toplanamaz. IŞİD ve El Kaideci'lere yardım toplayamazsınız. Bunlar, Ankara'nın göbeğinde bizim arkadaşlarımızın canını alıyor. Bu yardımlar Bayırbucak Türkmenleri'ne gitmeyecek. Bu kimsenin hakkı değil, bunu sakın unutmayın. Biz bugün buradayız, bunu bütün otobüslere yapacağız. Bu hatta Bayırbucak Türkmenleri'ne toplanan yardımlar, hiçbir şekilde o teröristlere gitmeyecek. Biz bu ülkenin devrimci insanlarıyız, biz yaşamak istiyoruz. Buna hiçbir şekilde müsaade etmeyeceğiz, kimse buna suç ortağı olmayacak" diye tehditler savurdu.
Bu sırada otobüste yolculuk yapan bir çocuğun korku dolu yüz ifadesi dikkat çekti. Otobüs şoförü ve muavinin yapıcı tavırları, daha büyük bir gerginlik yaşanmasının önüne geçti.

Halk otobüsünde yaşanan gerilim dolu anların cep telefonuyla çekilen görüntüleri, sosyal paylaşım sitelerinde de paylaşıldı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım toplayan otobüse çirkin saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz