Parolayla dolandırıp her şeyini aldılar

İstanbul'da annesiyle yaşayan Gülsüm Nüket Yücel, kendilerini polis olarak tanıtan çeteye 862 bin TL'sini kaptırdı. Çete üyeleri parayı kapıdan teslim aldı. İnandırıcı olmak için de her seferinde "Ne mutlu Türk'üm diyene ve "Aslan yürek demir bilek" parolalarını kullandı. Dolandırıcılar, son telefonda "Hepsi numaraydı" dedi.

Giriş Tarihi: 15.2.2016 10:08 Güncelleme Tarihi: 15.2.2016 10:10
Parolayla dolandırıp her şeyini aldılar

Son yıllarda yüzlerce kişiyi ağlarına düşüren telefon dolandırıcılarının bu defaki kurbanı İstanbul Şişli'deki evinde annesiyle birlikte yaşayan 60 yaşındaki koro sanatçısı Gülsüm Nüket Yücel oldu. Geçtiğimiz aylarda Yücel'i ev telefonundan arayan dolandırıcıların yöntemi yine aynıydı. Kendilerini polis olarak tanıtıp kimlik bilgilerinin terör örgütüne satıldığını söyledikleri kadından para istediler. Ancak şebeke işe gizem katıp 'parola' kullanmasını istedi.

"Aslan yürek demir bilek" dedirttiler

Habertürk'ün haberine göre, annesini yalnız bırakamayacağını söyleyen Gülsüm Nüket Yücel, evine gelen bir kişiye önce 4 bin 500 TL ve aile yadigârı 50 bin liralık 2 kolye verdi. Birkaç gün sonra tekrar arayan dolandırıcılar, bu kez bankadaki paralarını istedi. Yücel, bankadan çektiği 118 bin TL'yi evine gelen bir başka kişiye "Aslan yürek demir bilek" parolasını duyduktan sonra teslim etti. Ardından da diğer bankalardaki 35 bin, 120 bin, 20 bin ve 120 bin değerindeki altınlarını şebekeye verdi.

Paranın bittiğini anlayan şebekenin bir sonraki hedefi ise Yücel'in Maltepe'deki dairesi oldu. "Operasyonda emlakçı ve tapu görevlileri var. Bir emlakçı bul ve evi sat. Satış gerçek olmayacak" yalanına inanan kadın, evini 360 bin TL'ye satıp parayı dolandırıcılara verdi. Yücel'e para ve ziynet eşyalarını her teslim edişinde "Ne mutlu Türk'üm diyene" dedirten dolandırıcıların gözü doymadı. Son olarak 15 bin ve 20 bin TL tutarlarında 2 ayrı kredi çektiren çete üyeleri son aramada "Sizi dolandırdık, hepsi numaraydı" dedi. Toplam 862 bin 500 TL'sini kaptıran Yücel, soluğu poliste aldı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Parolayla dolandırıp her şeyini aldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz